Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 8 Sekunde(-s)

Šajā rakstā es vēlos jums pastāstīt par trim galvenajiem iemesliem, kāpēc jūsu pūkainais draugs uzvedas tik dīvaini. Kāpēc kaķi, jūs ieraugot, cenšas berzties pret sienu vai mēbeli? Ko tas vispār nozīmē? Uzzināsim!

Visbiežāk sastopamais iemesls ir tas, ka kaķis dod mājienu jums.
Viņa vienkārši vēlas pieķeršanos, un šādā veidā (berzējot sienu vai mēbeli) viņa uz to norāda. Reaģējot uz demonstratīvu mēbeļu glāstīšanu, tas vēlas pieķeršanos un mīlestību no sava saimnieka. Šādos brīžos, lai veidotu vēl ciešāku saikni ar savu mīluli, ieteicams kaut ko pateikt mīļi un samīļot savu mīluli, viņš būs ārkārtīgi priecīgs un apmierināts.

Otrais iemesls ir tas, ka viņa no jums gaida kādu kārumu.
Mums ar kaķi ir tāda tradīcija: kad no rīta pieceļos, mēs kopā ejam uz virtuvi, un tajā pašā laikā viņa cenšas paberzēties man pret kājām. Es sāku nest viņai ēdienu (mēs barojam viņu ar mitru un sausu barību), un viņa berzējas visur: pa galdu kājām, krēsliem un skapjiem. Tajā pašā laikā mēs sākam arvien vairāk purpināt, izliekt muguras. Eksperti to skaidro ar to, ka šādā veidā kaķis parāda, ka ir labā noskaņojumā un neiebilstu saņemt kārumu (vai ēdienu, kā mūsu gadījumā).

Trešais iemesls ir visneapšaubāmākais, es biju pārsteigts.
Viņa šādi iezīmē savu teritoriju! Lieta tāda, ka uz pūkainā kaķa purna ir īpaši dziedzeri, kas “izplata smaržu”, berzējot to pret priekšmetiem. Kad kaķis berzējas jums pa kājām, tas jūs iezīmē. Padomā par to 🙀

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Kāpēc kaķim nepatīk “uz rokām”: vai jūs varat to apmācīt?
Next post Vai kaķiem kļūst garlaicīgi, kad viņi ir vieni mājās?