10 izplatīti mājsaimniecības produkti, kas ir indīgi suņiem

5 minutes, 57 seconds Read

Tos var paslēpt skapī vai labi redzamā vietā uz virtuves galda. Tie ir izplatīti mājsaimniecības produkti, kas ir indīgi, ja tos norij jūsu suns.

Katrs suns ir unikāls savā veidā, taču visiem suņiem ir viena kopīga iezīme – viņi ēdīs jebko. No galda atkritumiem un atkritumiem līdz jūsu jaunajam apavu pārim. 

Pirms pirmo reizi atvedāt suni mājās, jūs, iespējams, sagatavojāt savu māju kucēnam. Jūs esat noņēmis acīmredzamas lietas, piemēram, tīrīšanas līdzekļus un šokolādi, taču ir vairāki citi sadzīves priekšmeti, par kuriem jūs, iespējams, neapzināties, ka tie ir toksiski suņiem. Šeit ir saraksts ar 10 visbiežāk sastopamajiem sadzīves priekšmetiem, kas ir indīgi suņiem.

1. Atkritumi un pārtikas atkritumi

Kādu iemeslu dēļ suņus piesaista slikta smaka, kas padara jūsu atkritumu tvertni vilinošu. Lietas, ko izmetat, jo īpaši pārtikas atkritumi, piemēram, vistu kauli, augļu kauli un citi atkritumi, var būt toksiski jūsu sunim. Vienmēr pārklājiet atkritumu tvertni ar vāku vai turiet to aizslēgtu skapī.

Papildus pārtikai ir daudz citu bīstamu priekšmetu, kas tiek izmesti. Tas attiecas arī uz pārtiku, kas satur kaitīgas ķīmiskas vielas, kā arī mazus priekšmetus (vai salauztu priekšmetu gabalus), kas var izraisīt aizrīšanos.

Piemēram, miskastē izmestā tīrīšanas līdzekļa pudelē joprojām būs ķīmisko vielu atliekas. Ja jūsu suns nolemj to sakošļāt, viņš joprojām var saindēties. Ja jūs tos iemetat tajā pašā burkā ar pārtikas atkritumiem, iespējams, ka pudele būs pārklāta ar pārtikas pārpalikumiem un sulu, padarot to košļājamāku. 

2. Kaitēkļu kontroles līdzekļi

Daži no toksiskākajiem priekšmetiem jūsu mājās ir kaitēkļu kontroles līdzekļi, piemēram, žurku inde un insekticīdi. Grauzēju ēsmas ir paredzētas, lai piesaistītu grauzējus, kas bieži nozīmē, ka tās piesaista arī suņus. Ir zināms, ka žurku inde suņiem izraisa iekšēju asiņošanu, un insekticīdi var būt arī toksiski. Glabājiet visas šīs indes jūsu sunim nepieejamā vietā.

3. Kafija

Jūs jau zināt, ka šokolāde ir kaitīga jūsu sunim, bet vai zinājāt, ka kafija var būt arī toksiska? Kofeīns ir galvenais bīstamības avots kafijā suņiem, taču tas var būt arī bīstams, ja pievienojat mākslīgos saldinātājus, piemēram, aspartāmu un ksilītu.

Šis risks attiecas ne tikai uz pagatavotas kafijas tases novietošanu uz galda rokas stiepiena attālumā. Kafijas pupiņas un kafijas biezumi ir ļoti bīstami, ja tos norij. Suņi ir jutīgāki pret kofeīnu nekā mēs. Tāpēc pat mērens kafijas daudzums var būt dzīvībai bīstams.

4. Zāles

Gan cilvēkiem, gan veterinārās zāles var būt toksiskas suņiem nepareizās devās. Pat viegli pretsāpju līdzekļi var izraisīt neatgriezeniskus aknu bojājumus jūsu sunim. Izmantojot veterinārās zāles, nelielas devas var būt drošas, bet pārdozēšana var būt letāla.

Vienmēr glabājiet zāles aizslēgtā skapī tām nepieejamā vietā. Ja vēlaties atbrīvoties no medikamentiem, kuriem beidzies derīguma termiņš, pārliecinieties, ka darāt to tādā veidā, kas samazina risku.

5. Mēslojums

Zālāju produkti, piemēram, mēslojums un daži mulčas veidi, var būt bīstami jūsu sunim. Vienmēr turiet zāliena un dārza piederumus aizslēgtus skapī un neļaujiet suni atrasties pagalmā, kamēr tos lietojat, lai būtu drošībā.

Šis risks ietver ne tikai komerciālo mēslojumu, bet arī jūsu mājas komposta kaudzi. Kompostam sadaloties, parādās bīstamas sēnītes un pelējums. Tas var saturēt dzīvībai bīstamus neirotoksīnus.

6. Antifrīzs un ledus atkausētājs

Var šķist dīvaini, ka suņus varētu piesaistīt antifrīzs, taču tas satur etilēnglikolu, kam ir salda garša. Antifrīzs ir neticami toksisks suņiem un kaķiem, tāpat kā atledošanas līdzekļi. Vienmēr noskalojiet suņa ķepas pēc pastaigas ziemā.

Citi plaši izplatīti mājsaimniecības izstrādājumi, kas var saturēt etilēnglikolu, ietver dažus vējstiklu mazgāšanas šķidrumus, bremžu šķidrumus, dekoratīvos sniega globusus, grīdas vasku, sienu līmi, hermētiķus un javu, betona hermētiķus un apavu krēmu.

Visi šie priekšmeti jāglabā drošā vietā, kur jūsu suns nevar tiem piekļūt. To plaši izmanto arī gaisa kondicionēšanas sistēmās. Ja pamanāt, ka jūsu gaisa kondicionieris ir bojāts vai noplūdis, turiet mājdzīvnieku prom no tā un sazinieties ar kādu, lai atrisinātu problēmu.

7. Smagie metāli

Smagie metāli, piemēram, svins un cinks, ir neticami toksiski suņiem. Tas var šķist maz ticams, taču ir zināms, ka daudzi suņi norij monētas, un tas cita starpā var izraisīt nopietnus kuņģa-zarnu trakta traucējumus. Cinks ir tik toksisks, ka jūsu sunim var būt nepieciešama operācija, lai noņemtu monētas, nevis gaidīt, kamēr tās dabiski iznāks.

Citi iespējamie smago metālu iedarbības riski ir pesticīdi, vara rotaslietas, cilvēku piedevas (piemēram, dzelzs piedevas), zvejas atsvari, uzgriežņi, skrūves, golfa bumbiņas, linoleja flīzes un priekšmeti, kas satur vara stiepli. Ja jūsu suns ēd kaut ko tādu, ko nevajadzētu, ieteicams konsultēties ar veterinārārstu, lai apspriestu iespējamos riskus.

8. Mazgāšanas līdzeklis un veļas mīkstinātājs

Tāpat kā lielākā daļa tīrīšanas līdzekļu, daudzi mazgāšanas līdzekļi ir izgatavoti no ķīmiskām vielām, kas var būt toksiskas suņiem. Arī audumu mīkstinātāju loksnes ir bīstamas, taču daudziem suņiem tās šķiet kā rotaļlietas, tāpēc noteikti glabājiet tās nepieejamā vietā. (Fotoattēlu sniedzis Maika Mocarts/Flickr)

9 Jēlādas kauli

Jēlādas kauli, kurus jūsu suns mīl košļāt, var būt bīstami, ja tos atstājat bez uzraudzības. Ir zināms, ka šie kauli satur bīstamas baktērijas, tāpēc esiet uzmanīgi, lai tie būtu tīri jūsu sunim. 

10. Telpas augi

Ir daudz parastu telpaugu, kas ir toksiskas suņiem, piemēram, filodendrs, lilijas, acālija, āmuļi un citi. Toksiski ir arī tādi āra augi kā rododendri, īrisi, cimdi un rabarberi. 

Līdzīgas ziņas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

%d bloggers like this:

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: