Saskaņā ar Aizsardzības biroja (BZS) darbības pārskatu pērn Latvijā vienīgo mobilo telefonu noklausīšanās ierīci vismazāk izmantoja Ieslodzījuma vietu pārvalde un Militārā policija.
Tāpat kā iepriekšējos gados ierīci visbiežāk izmantoja Valsts policija un speciālie dienesti.
Valsts policija iesniedza 37,8% pieteikumu par telefona sarunu noklausīšanos, Valsts drošības dienests (VDD) – 12,7%, BZS – 12,3%.
Valsts robežsardzes dienests pērn iesniedza 9,8% noklausīšanās pieprasījumu, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde – 8,9%, Militārās izlūkošanas un drošības dienests – 8,7%, Iekšējās drošības birojs – 4,3%,
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs – 4,3%, VID Iekšējās drošības pārvalde – 0,9%, Aizturēšanas vietu un militārās policijas departaments – 0,3%.
BZS ir vienīgā oficiālā ierīce, ar kuras palīdzību tiesībaizsardzības un valsts drošības iestādes uzrauga mobilos tālruņus. Telefonu noklausīšanās rezultātā iegūtos datus nosūta izmeklēšanas vai drošības iestādei, kas ir noklausīšanās iniciatore un ko ir apstiprinājis Augstākās tiesas tiesnesis.
Noklausītās sarunas kalpo kā daļa no pierādījumiem kriminālprocesā, kā arī ir noderīgas valsts drošības iestādēm to funkciju veikšanai.