Table of Contents
Mēs pastāstām, kādos gadījumos mājas sejas kopšanas procedūras var nodarīt vairāk ļauna nekā laba.
Kosmetologi ir vienisprātis, ka jebkuras, pat visspēcīgākās salona procedūras efekts ir jāatbalsta ar rūpīgu mājas kopšanu. Tajā pašā laikā daži cilvēki mūs brīdina, ka šīs pašas skaistuma manipulācijas mājās dažos gadījumos var samazināt visus mūsu centienus tiekties pēc jaunības līdz nullei.
Eksperte pastāstīja par liktenīgākajām kļūdām mājas ādas kopšanā, kas tikai pasliktinās jūsu problēmas. Mēs nevēlamies jūs nobiedēt, mēs tikai brīdinām: dažreiz šādu sadzīves “nāvessodu” sekas uz jūsu seju ir neatgriezeniskas.
Valērija Moisejeva Dermatologs, kosmetologs, Popular Cosmetology un SkinAdvisor projektu dibinātājs un autors
Jums vienkārši jānomazgā ar ziepēm . Tā ir milzīga kļūda, jo ziepēm ir sārmains pH, un mūsu ādas pH ir skābs, tas svārstās no 4,5 līdz 5,5 dažādiem tipiem. Taukainai ādai ir augstāks pH līmenis, un tā ir tuvāk sārmainam, tāpēc tā ir vairāk pakļauta pūtītēm nekā citiem ādas tipiem.
pH ir viens no svarīgākajiem parametriem, un to nedrīkst pārkāpt. Ādas mikrobioma (uz tās virsmas dzīvojošie mikroorganismi) kvalitatīvais un kvantitatīvais sastāvs ir atkarīgs no pH vērtībām. No šiem mikroorganismiem savukārt ir atkarīga ādas imunitāte, kas iebilst pret patogēnas mikrofloras attīstību.
Ziepes ar sārmainu pH iznīcina apstākļus draudzīga ādas mikrobioma attīstībai un iznīcina hidrolipīdu apvalka (aizsargbarjeras) sastāvdaļas. Turklāt, lietojot ziepes, neizbēgama ir sausuma, dehidratācijas, iekaisuma un grumbu veidošanās. VKlabiSaite
Ko darīt?
Protams, mainiet aprūpes līdzekļus. Jāattīra āda ar līdzekļiem ar pH 5,5. Jūsu tipam un ādas stāvoklim piemērotas putas, želejas vai citi līdzekļi.
Starp citu, uzreiz ir vērts kliedēt mītu, ka ziepes attīra vislabāk. Tas izžūst un attauko ādas virsmu, tāpēc mums šķiet, ka tā “gandrīz čīkst no tīrības”. Faktiski tā ir kaitīga tīrība: tā traumē ādu un pat ar sekojošu mitrināšanu līdzsvars uz virsmas netiek atjaunots.
Otra kļūda ir neattīrīt ādu katru dienu un aizmirst nomazgāt kosmētiku pirms gulētiešanas. Šī neuzmanība noved pie hiperkeratozes (sabiezētas stratum corneum) veidošanās un tauku aizbāžņu parādīšanās – komedoniem un iekaisuma uz sejas.
Īpaši kaitīgi ir neattīrīt no kosmētikas taukainu un kombinētu ādu. Lai cik dārgi būtu dekoratīvie izstrādājumi, lai kā tirgotāji mums stāstītu par “elpojošām porām”, jebkurš sejas pārklājums bez savlaicīgas attīrīšanas provocē piesārņojumu un poru paplašināšanos, kas noved pie krasām ādas stāvokļa izmaiņām.
Ko darīt?
Vismaz vienu reizi, bet parasti divas reizes dienā, jums vajadzētu nomazgāt seju ar piemērotiem tīrīšanas līdzekļiem un veikt turpmāku kopšanu. Naktīs mazgāšana ar tīrīšanas līdzekli ir obligāta.
Un pēdējā kļūda ir kopšanā izmantot agresīvus skrubjus un otas. Bieži vien sievietes domā, ka viņas tikai uzlabo savu ādu, bet patiesībā nodara tai neatgriezenisku kaitējumu!
Agresīvie skrubji, kas satur minerālvielas, akmens daļiņas vai riekstu čaumalas kā abrazīvu iznīcina ne tikai ādas aizsargbarjeru, bet arī traumē asinsvadus, kā rezultātā veidojas rosacea un pat attīstās tāda slimība kā rosacea. Pēdējais, starp citu, nav pilnībā izārstēts, bet labākajā gadījumā tiek ievadīts tikai remisijas periodā.
Skrubji un birstes ir bez ierunām kontrindicētas tiem, kuru ādai ir nosliece uz pinnēm, kā arī tiem, kam ir jutīga āda ar noslieci uz apsārtumu un rosaceju.
Kā tad dziļi attīrīt seju?
Ja āda ir nejutīga, bez pinnēm un citiem izsitumiem, var lietot maigus skrubīgos līdzekļus, bet ne biežāk kā reizi nedēļā.
Maigākai, bet ne mazāk efektīvai tīrīšanai izmantojiet skābju vai enzīmu pīlingus, kas maigi, bet dziļi attīra ādu bez negatīvām sekām un ir piemēroti visiem ādas tipiem.
2 komentāru