♥ Nemaksājiet par dārgu gaļas mīkstinātāju – tas ir tas pats, kas mūsu cepamā soda, tikai skaistā iesaiņojumā. Vai vēlaties, lai gaļa būtu ātri pagatavota – sautēta – un mīksta? Ikviens vēlas, lai tā būtu. Ko mēs darām? Uzberiet uz tā gabaliņu cepamās sodas un ielieciet to ledusskapī uz dažām stundām. Pirms gatavošanas gaļu iemērcu tekošā ūdenī, lai noņemtu sodas atliekas un tā nesmirdētu. Šādā veidā var nopļaut pat vecu tīrumu līdz jaunam teļam.
♥ Kā jūs pārbaudāt, vai cepamā soda ir laba? Ja esat izpircis dzeramo sodu ar etiķi un šņaukšana kļūst gausa, tas nozīmē, ka ir beidzies dzeramās sodas derīguma termiņš. (Bet neizmetiet to ārā: izlejiet to uz atkritumu tvertnes dibena, lai arī šis atlikums vēl labi kalpo.) Aizzīmogota cepamās sodas iepakojuma derīguma termiņš ir 18 mēneši; atvērta iepakojuma derīguma termiņš ir tikai 6 mēneši. Neesiet slinki un neaizstājiet to ar svaigu sodas dzērienu, kā arī izlasiet derīguma termiņu uz iepakojuma.
♥ Es iesaku mazgāt augļus un dārzeņus sodas ūdenī – soda nokļūs tur, kur ūdens nevar nokļūt.
♥ Vai nevēlaties, lai zivīm būtu nepatīkama zivju smarža? Lietojiet 2 tējkarotes cepamās sodas uz litru ūdens un ietiniet zivis vai filejas gabaliņus ar dvieli vai drānu šajā šķīdumā. Ievietojiet to ledusskapī uz stundu. Noskalojiet un izmantojiet.
♥ Jūsu omlete būs pūkaināka, ja uz naža gala uzberiet cepamo sodu, un, paātrinot pupiņu vārīšanu, palīdzēs arī cepamā soda. Arī tad, kad būsiet apēduši savu čilli, zirņu putru vai lobio, jūs, pardon ma francais, nebūsiet, pardon ma francais, papriecājušies.
♥ Mājā nav rauga? Nav problēmu. Vai jums vispār ir C vitamīns vai aspirīns? Jūs esat sajaucis vienu no divām piecdesmitdaļām ar cepamo sodu vajadzīgajā rauga daudzumā. Un zināt, kas ir pārsteidzoši? Mīklas mīkla neizcepsies, kamēr tā nebūs ielikta cepeškrāsnī. Bet tur…
♥ Kam patīk, kad rokas smaržo pēc sīpoliem, ķiplokiem, zivīm pēc gatavošanas, arī naži nesmird labāk? Mēs esam gudri, mēs mazgājam rokas ar cepamo sodu, nevis ziepēm.
♥ Nopirku burciņu ar šiem skaistajiem marinētiem dārzeņiem, un tie ir tik etiķaini, skābi. Kur ir mūsu cepamā soda? Tikai jābūt uzmanīgiem, saskarē ar etiķi veidojas daudz putu, tāpēc burku ieliekam izlietnē.
♥ Man nepatīk, ja izlietnes notekas ir netīras. Laiku pa laikam es daru tā: ieleju pāris ēdamkarotes cepamās sodas caurumā uz lamatas un nodzēšu to ar etiķi. Vai arī, ja tas ir aizsērējis, cits veids: sāls paciņa kaudzē un vārīt, ka sāls (bet labākais veids, kā to iztīrīt, ir ar Pepsi un kolu).
♥ Trauku mazgājamā mašīna, jūs domājat, ka tā nedarbosies bez viņu dārgā pulvera! Es gatavoju savu šādi: sajauciet 2 tējkarotes cepamās sodas ar 2 karotēm boraksa (boraks pulveris). Rezultāts jūs pārsteigs. Starp citu, trauku mazgājamā mašīna laiku pa laikam jānotīra no smakām, izmantojot to pašu cepamo sodu – uzkaisiet uz paplātes pusi tases cepamās sodas un pēc tam palaidiet mašīnu skalošanas ciklā.
♥ Ledusskapis, mikroviļņu krāsns, nerūsējošā tērauda plīts, kafijas automāti, sulu spiede, termosi (pastāstiet, ko vēl jums vajag iztīrīt) – es to visu mazgāju ar cepamo sodu.
♥ Sūklīši, ko izmantojam trauku mazgāšanai, katru nedēļu ir jāizmet un jāpērk jauni – tie ir mikrobu perēklis. Tā viņi saka. Jā, tu esi prom no šejienes… Es apstrādāju sūkļus ar to pašu cepamo sodu un uz nakti turu sūkli sodas ūdenī. Cepamā soda ļoti labi noņem smakas. Neesiet slinki uz nakti ievietot šķīvi ar cepamo sodu ledusskapī.
♥ Arī virtuves skapī esošajai atkritumu tvertnei reizi nedēļā patīk draudzēties ar cepamo sodu.
♥ Pārspēj virtuves skudras – uzkaisiet gar slieksni strūklu cepamās sodas, apstrādājiet visas atveres uz citu cilvēku istabām – tās aizies.
♥ Jā, tas ir fakts: mūsu kaķi gan čurā, gan kakā. Un tāpēc pakaišu kaste smaržo. Mēs ieberam pakaišos cepamo sodu, un smakas nav. Un gatavs aromāts maksā veselu laimi!
♥ Mēs kļūstam gudri ap māju. Saskrāpēt balinātāju un iegūt melnu svītru? Vai bērns ir uzspiedis krītiņu ar krītiņu? Jūs vēlaties, lai cepamais sodas, jūs vēlaties, lai krīts to uz augšu.
Mazgājamām tapetēm patīk sodas šķīdums.
Un paklāji ir labi jāiztīra un jāatbrīvo no pelējuma smakas ar to pašu sauso cepamo sodu. Taču pārliecinieties, ka pēc tam to pienācīgi nosūcāt.
Klavieru taustiņi bieži kļūst dzelteni. Vai man turpināt?
♥ Vannas istabā ar cepamo sodu var notīrīt gandrīz jebko, sākot no flīzēm uz grīdas, līdz flīzēm un griestiem.
♥ Nav dezodoranta? Soda uz padusēm!
♥ Nepērciet dārgus mazgāšanas un balināšanas līdzekļus. Jebkuras no tām kvalitāti var uzlabot, pievienojot dzeramo sodu. Es izmantoju Tide un pārkaisa ceturtdaļu tases cepamās sodas. (Es neizmetu arī ziepju nogulsnes – sarīvēju tās un pievienoju aromātam. Pēdējā skalošanas ciklā es pievienoju glāzi galda etiķa, kas mīkstina audumu un novērš elektrostatisko elektrību).
♥ Līdzeklis pret apdegumiem: ātri ielieciet dzeramo sodu ledus ūdenī, iemērciet audumu uz apdeguma un turpiniet lietot, līdz dedzināšana izzūd.
♥ Apdegusi saulē? Četras tējkarotes cepamās sodas uz tasi ūdens.
♥ Bērns ar vējbakām un slikti skrāpē – dodiet viņiem vannu ar cepamo sodu.
♥ Sagriezies skūšanās laikā? Tējkaroti cepamās sodas uz tasi ūdens un izmantojiet vates tamponu, lai labotu griezumu.
♥ Tas pats attiecas uz bišu dzēlienu.
Mazuļa autiņbiksīšu izsitumi tiek ārstēti arī ar vieglu dzeramās sodas šķīdumu.
♥ Krita, pamodās, meta. Ikviens, kurš nav nēsājis šādu valkātāju, nezina, kā tas dažkārt niez līdz zobu griešanai zem ģipša. Cilvēki, tas ir vienkārši: iestatiet matu žāvētāju uz aukstu iestatījumu un izžāvējiet sodas izsmidzināšanu zem lējuma. Bet labāk palūdziet kādam palīdzēt, citādi jūs ilgi neaizpūšat acīs sodas pilienu.
♥ Vai esat kārdinājums balināt zobus? Vai arī jūs apdraud periodonta slimības? Kopā ar zobu pastu es turu arī dzeramo sodu un sāli, kas ir labi redzamā vietā, lai neaizmirstu. Ik pa laikam berzējiet zobus un smaganas ar dzeramo sodu un sāli. Tiem, kuri valkā izņemamas protēzes, uz nakti turiet tās sodas šķīdumā un tīriet ar sausu sodas šķīdumu, lai tās balinātu.
♥ Atkal blaugznas: ieberiet galvas ādā sausu cepamo sodu. Vai jūs zinājāt, ka lakas fiksatori nav pastāvīgi izmazgājami ar šampūnu? Šampūnam pievienojiet cepamo sodu.
♥ Tualetē: nepērciet tualetes atsvaidzinātāju etiķetes – tā ir dzeramā soda.
♥ Garāžā: periodiski mazgājiet akumulatora spailes ar šķīdumu, kas sastāv no 4 tējkarotēm dzeramās sodas ar karoti ūdens. Es to daru ar zobu birsti. Pēc tam noslaukiet līdz sausumam un ieeļļojiet ar vazelīnu. Kontakti ilgi nerūsē.
♥ Un visbeidzot parādīsim bērniem kādu burvju triku. Paņemiet divu litru plastmasas ūdens pudeli vai kādu citu, piepildiet to ar uz pirksta biezu etiķi, ap kaklu uzlieciet piepūšamu balonu, caur piltuvi ielejiet piecas ēdamkarotes cepamās sodas. Reakcija, kas norisinās pudelē, atbrīvos oglekļa dioksīdu un piepūtīs balonu, ko jau esat paspējis cieši piestiprināt pie rīkles. Bērni parasti čīkst no sajūsmas. Ir labi arī pīkstēt.