4 galvenie iemesli, kāpēc suns liek jums ķepas?

3 minutes, 15 seconds Read

Lielākā daļa suņu īpašnieku, iespējams, ir piedzīvojuši faktu, ka viņu mīluļi sit ar ķepām pa kājām. Lai gan dažiem šī uzvedība var šķist kaitinoša, patiesībā tas ir jūsu suņa mēģinājums sazināties ar jums. Un tas varētu nozīmēt kaut ko ļoti labu.

Jūsu suns sazinās ar jums ar savām ķepām, kuras tas maigi vai ne tik maigi uzliek jums.

  • Ķepu aplaudēšana ir komunikācijas žests neatkarīgi no tā, vai tas ir mērķtiecīgs vai netīšs.
  • Šis žests ir tik pievilcīgs lielākajai daļai no mums, ka mēs to pastiprinām, piedāvājot rokas papildu glāstu veidā.

Lai gan šo aktu var uzskatīt par mīlestības aktu, to var saistīt arī ar dažādām citām emocijām. Jūsu suns var justies nedrošs un meklēt jūsu uzmanību, kas ir zīme, ka jums ir jābūt mīļākam pret savu mājdzīvnieku.

Arī suns var izteikt vēlmi ēst. Ir daudz lūgumu, ko suns var izteikt ar vienkāršu ķepas pieskārienu.

Kā saprast, ko tavs suns patiesībā saka?

Viss atkarīgs no situācijas. Šeit ir visizplatītākie cēloņi, kas parasti nozīmē ķepu pieskārienus.

1. Jūsu suns ir noraizējies

Ķepa uz jums var arī norādīt, ka jūsu suns ir noraizējies.

Suns var nobīties un, lai mierinājuma dāvātu jums ķepu, ja dzird pērkonu, piedzīvo šķiršanos, domā, ka grasāties doties prom vai dzird negaidītu klauvējienu pie durvīm.

Suņa ķepu stāvokli var pavadīt apgrūtināta elpošana, nokarena aste vai diskomforts. Mutiska pārliecība, ka viss ir labi, glāstīšana, īpašas rotaļlietas piedāvāšana un, pats galvenais, izpratne, ka sunim ir nepieciešama pārliecība, var palīdzēt nomierināt trauksmi.

2. Jūsu suns vēlas iet ārā

Kucēns centīsies jūs piesaistīt ar savām ķepām, riet, luncināt asti vai paķert rotaļlietu un iemest to jums klēpī, ja viņam būs jāiet ārā, lai veiktu darbus vai spēlētu. Galu galā suns var likt galvu jums klēpī un skatīties uz jums, ja ķepa nemudina jūs doties ārā.

3. Jūsu suns ir izsalcis

Saimnieki bieži reaģē uz ķepu, dodot suni barību – kārumus, galda barību vai pabarojot suni pusdienās.

Ēdiens pauž pieķeršanos jebkurā valodā, un, ja saimnieki nezina, kāpēc suns viņus pārāk daudz ķepā, kārumi ir ātra un vienkārša atbilde. Tomēr tas nejauši var izraisīt nevēlamu uzvedību, piemēram, biežu piesitienu ķepām.

Daži suņi dod priekšroku riet, lai iegūtu barību, nevis ieliktu ķepu jums klēpī, lai gan tas var nesaņemt atlīdzību par pārtiku. Kad suns saprot, ka riešana nav noderīga, nākamais alternatīvais solis var būt ķepu novietošana.

4. Jūsu suns vēlas uzmanību.

Daži suņi ir neatkarīgāki un, iespējams, nekad neuzliek jums ķepu, lai samīļotu vai pievērstu jūsu uzmanību. Citi suņi ir prasīgāki un meklē jūsu pieskārienu, tāpēc viņi to darīs atkal un atkal.

Kā minēts iepriekš, daudziem mājdzīvniekiem glāstīšana var būt tikai pieprasījums.

Nemitīgi neatgrūdiet savu suni, bet mēģiniet saprast, kāpēc viņš jums uzliek ķepas, un tad jūs ar viņu varēsit izveidot ciešāku saikni.

Līdzīgas ziņas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

%d bloggers like this:

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: