Speciālists ir norādījis vairākus iemeslus, kāpēc jūsu mati var “kūst”.
Nepietiekams uzturvielu daudzums, uztura nelīdzsvarotība un alkohols ir visbiežāk sastopamie matu izkrišanas iemesli. Šos un citus matu izkrišanas cēloņus apsprieda trihologs.
Neapšaubāmi veģetārismam ir daudz pozitīvas ietekmes uz organismu. Tomēr nesabalansēts uzturs var izraisīt veselīgu elementu, piemēram, vitamīnu, minerālvielu, dzelzs un olbaltumvielu, trūkumu. Šo elementu trūkums var izraisīt biežāku matu izkrišanu. Ja ievērojat augu izcelsmes diētu, pārliecinieties, ka jūsu uzturā ir visas nepieciešamās uzturvielas.
Arī dehidratācija var negatīvi ietekmēt matus. Tas ir tāpēc, ka, ja organismam trūkst mitruma, skābekļa un barības vielu piegāde matu folikuliem samazinās, kā rezultātā mati izkrīt.
Pārmērīga ātrās ēdināšanas pārēšanās negatīvi ietekmē matu veselību. Tas izraisa sebuma pārpalikumu, seboreju un alopēciju. Daudz trekna ēdiena lietošana pārtikā arī traucē D vitamīna uzsūkšanos, un sāļa ēdiena lietošana pārtikā var izraisīt cinka trūkumu.
Alkohols var bojāt asinsvadu sieniņas, kas savukārt izraisa skābekļa un barības vielu trūkumu matu folikulos. Ārsts iesaka alkoholu lietot ar mēru, kā arī sekot līdzi savam uzturam un laikus apmeklēt trihologu, lai novērstu turpmākus bojājumus.