7 funkcijas, kas visvairāk patērē viedtālruņa akumulatoru

author
4 minutes, 21 seconds Read

Ekrāna veiktspēja ir to funkciju saraksta augšgalā, kas ātri patērē tālruņa enerģiju. Tā ir mobilās ierīces daļa, kas patērē visvairāk enerģijas, un tās ietekme ir atkarīga no spilgtuma līmeņa. Jo lielāks spilgtums, jo ātrāk viedtālrunis izsīks. Lielākajā daļā modeļu maksimālais spilgtums samazina ierīces akumulatora darbības laiku gandrīz uz pusi.

2. Fona procesi un neslēgtas lietojumprogrammas
Lai izbeigtu kādu lietojumprogrammu, nepietiek to minimizēt – visas šādā veidā slēgtās lietojumprogrammas turpinās darboties darbojošos lietojumprogrammu izvēlnē. Bieži gadās, ka īpašnieks programmu minimizē un pēc tam aizmirst par to. Tas tiek atkārtots ar vairākām programmām, kā rezultātā izvēlnē uzkrājas vairākas darbojošās programmas, kas iztukšo tālruni. Tie pārmaiņus sāks aizvērties tikai tad, ja tālrunī pietrūks operatīvās atmiņas, lai tos apstrādātu.

Taču pieteikuma slēgšana ir tikai daļa no darba. Daudzas programmas pieprasa atļauju darboties fonā, un tas nozīmē, ka pēc atļaujas piešķiršanas tās turpinās darboties arī pēc aizvēršanas. Šādā gadījumā īpašnieks var atsaukt atļauju iestatījumos, lai nepieļautu programmu darbību fonā.

3. Optimizatora programmas
Daudzi lietotāji, cenšoties attīrīt savu viedtālruni no atkritumiem un optimizēt tā darbību, lejupielādē desmitiem specializētu programmu, kas sola vienmērīgu un ātru ierīces darbību, pieskaras vienai pogai. Patiesībā tās vēl vairāk noslogo viedtālruni, jo pastāvīgi darbojas fonā, un to funkcionalitāte neatšķiras no viedtālrunī iebūvētajām optimizācijas funkcijām.

4. Attēls-attēlā režīms
Šis režīms ļauj skatīties videoklipu nelielā logā, lai vienlaikus viedtālrunī varētu veikt citas darbības – tērzēt ziņapmaiņas programmā, meklēt informāciju pārlūkprogrammā utt. Lai gan daudzuzdevumu darbība ir ērta funkcija, tā arī prasa daudz resursu. Vairāku procesu palaišana vienlaicīgi vairāk izlādē akumulatoru, tāpēc nav laba ideja izmantot šo režīmu, lai taupītu akumulatora enerģiju.

5. Liels paziņojumu skaits
Ne visi lietotņu paziņojumi ir vienlīdz svarīgi vai noderīgi. Daudzas no tām ir tīri informatīvas un tikai tērē akumulatora enerģiju. Lai to novērstu, nav nepieciešams atspējot visus paziņojumus lietotnē; vairumā lietotņu ir atsevišķi paziņojumu iestatījumi dažādiem paziņojumu veidiem. Šādā veidā varat atspējot nevajadzīgās reklāmas un atstājot vajadzīgās.

6. Augsts ekrāna atsvaidzināšanas ātrums
Viedtālruņos ir iespēja regulēt attēla gludumu un vienmērīgumu, izmantojot lielāku ekrāna atsvaidzināšanas ātrumu – 90 vai 120 Hz. Tomēr šādi tarifi ātrāk iztukšo tālruņa akumulatoru. Jo lielāks ir atsvaidzināšanas ātrums, jo ilgāks akumulatora darbības laiks ir nepieciešams. Lai optimizētu augstu ekrāna atsvaidzināšanas ātrumu, ir jāaktivizē adaptīvais režīms – tas aktivizē augstus ātrumus tikai tad, ja tos atbalsta programmatūra.

7. Dzīvās tapetes
Kustīgs attēls patērē vairāk akumulatora enerģijas nekā statisks attēls. Tāpēc dzīvās tapetes vairāk ietekmē viedtālruņa akumulatora darbības laiku. Tomēr ne visi no tiem ir vienlīdz slikti – izstrādātāju labi optimizētas tapetes ietekmē maksu nenozīmīgi un patērē ne vairāk kā 5 % no tās. Taču bieži vien jūs varat sastapties ar zemas kvalitātes dzīvajām tapetēm, kas iztukšo viedtālruņa akumulatoru tikai pāris stundu laikā.

Kā uzlabot viedtālruņa akumulatora darbības laiku?
Varat pats pagarināt viedtālruņa akumulatora darbības laiku, ievērojot šos padomus:

Varat iestatīt viedtālrunī automātiskā spilgtuma režīmu, kas ņems vērā apkārtējo apgaismojumu un automātiski iestatīs atbilstošu spilgtumu. Izvēloties ekrāna atsvaidzināšanas ātrumu, jāiestata adaptīvais režīms.
Lejupielādējot jaunas lietojumprogrammas, labāk ir uzreiz izlemt, kādus paziņojumus vēlaties no tām saņemt un vai ir nepieciešams ļaut lietojumprogrammai darboties fonā.
Ir lietderīgi laiku pa laikam attīrīt tālruni no nevajadzīgām lietojumprogrammām, kas, darbojoties fonā, var arī patērēt ierīces enerģiju.
Programmas, no kurām lietotājs ir izstājies, ir jāslēdz patstāvīgi darbojošos programmu izvēlnē.
Jums jāmaina dzīvās tapetes uz statisku fonu un jāpārbauda, vai tālruņa akumulatora darbības laiks ir uzlabojies. Ja atbilde ir “jā”, tad dzīvā tapete jāaizstāj ar pārbaudītu vai pilnībā jāatsakās no tās.
Ja viedtālrunim ir AMOLED ekrāns, enerģijas taupīšanai var izmantot tumšas tēmas lietotnēs un melnas fona tapetes.

Līdzīgas ziņas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

%d bloggers like this:

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: