Ir daudz iemeslu, kāpēc bērns var atteikties izpildīt vecāku lūgumu. Un jo vecāks kļūst mazulis, jo nozīmīgāka šī problēma var kļūt. Tāpēc ir svarīgi laikus saprast, kā risināt sarunas ar bērniem, nesabojājot attiecības ar viņiem, iesaka varone .
1. Paskaidrojiet sīkāk
Bērna nevēlēšanās pildīt vecāku norādījumus var būt saistīta ar to, ka viņš vienkārši nesaprot, kāpēc jārīkojas tā, nevis citādi. Šajā gadījumā ir svarīgi, lai vecāki neturpinātu uzstāt uz saviem spēkiem, pārliecinot bērnu uz noteiktu darbību. Efektīvāks veids ir sīki izskaidrot mazulim, kāpēc viņam jārīkojas noteiktā veidā.
Piemēram, ja bērns atsakās valkāt siltu jaku, tā vietā, lai viņam draudētu ar mīļākās rotaļlietas konfiskāciju, mēģiniet izskaidrot, kāpēc tagad ir svarīgi ģērbties silti. Piemēram, jūs varat teikt, ka siltas drēbes pasargās viņu no saaukstēšanās, un jūs varat atgriezties spēlēties ārā nākamajā dienā. Un, ja viņš nav ģērbies, jums būs jāpavada nedēļas nogale, mēģinot izārstēt saaukstēšanos.
2. Parādi savu mīlestību
Kad bērni nejūt mīlestību no vecākiem, viņi piedzīvo vientulību un atkāpjas sevī. Turklāt siltas jūtas pret bērnu ir jāizrāda neatkarīgi no tā, vai jūs šobrīd strīdaties vai izklaidējaties.
Ja vēlaties iemācīties viegli sarunāties ar savu bērnu par jebko, pēc iespējas biežāk pārraidiet viņam savas siltās jūtas. Šajā gadījumā runa nav tikai par apskāvieniem un skūpstiem, bet arī par aprūpi citā formā. Piemēram, neļaujiet bērnam iet gulēt satrauktam vai ignorējiet viņa lūgumus pavadīt kopā vēl dažas minūtes.
3. Nodrošiniet izvēli
Vēl viens veids, kā izvairīties no konfliktiem un bērnišķīgām dusmu lēkmēm, ir piedāvāt bērnam vairākas izvēles iespējas. Tātad jūs parādāt mazulim, ka ņemat vērā viņa viedokli un tajā pašā laikā ierobežojat to darbību izvēli, kas jūsuprāt ir piemērotas.
Taču nejauciet izvēles došanu ar manipulācijām un draudiem. Otrajā gadījumā jūs riskējat izraisīt mazuļa neuzticēšanos un turpmākas problēmas. Ieskaitot slēptu aizvainojumu un agresijas parādīšanos.
4. Palieciet labā garastāvoklī
Labi joki un pozitīva attieksme ir laba alternatīva kliegšanai un pavēlošam tonim. Tā kā līdz noteiktam vecumam bērns atkārto vecāku uzvedību un pārņem viņu emocionālo fonu, ir svarīgi, lai jūs saglabātu labu garastāvokli.
Tajā pašā laikā no bērna nav vērts gaidīt pilnīgu paklausību, pat ja abi ir labā noskaņojumā. Atcerieties, ka viņš ir pilnīgs cilvēks ar savu raksturu. Un dažreiz viņa uzskati un vēlmes var nesakrist ar jums.
5. Runājiet par savām emocijām
Pat pieaugušie ne vienmēr var saprast, kādā noskaņojumā ir viņu sarunu biedrs. Bērniem empātijas sajūta ir vēl mazāk attīstīta. Tāpēc, ja vēlies ar bērnu izveidot uzticamas attiecības un iekarot viņa labvēlību, par emocijām vajadzētu runāt biežāk.
Piemēram, ja viņš atsakās iesaiņot rotaļlietas, varat viņam pateikt, ka jums ir bijusi smaga diena un ka sakārtota māja ļaus jums justies labāk. Galvenais tajā pašā laikā ir saglabāt mieru savā balsī un nevainot mazuli savās problēmās. Par to, kādas frāzes noteikti nevajadzētu lietot, sazinoties ar bērnu, lasiet šajā materiālā.
6. Apsveriet viņa viedokli
Bērniem, tāpat kā pieaugušajiem, nepatīk, ja viņu viedoklis netiek ņemts vērā. Tas jāatceras vecākiem, kuri vēlas nodibināt kontaktu ar mazuli un iemācīties ar viņu sarunāties. Un viens no labākajiem veidiem, kā parādīt bērnam, ka viņa viedoklis jums ir svarīgs, ir meklēt kopīgu problēmas risinājumu.
Piemēram, ja jūsu bērns vēlas braukt ar jaunu atrakciju, pasakiet viņam, ka saprotat viņa interesi, bet vēlaties, lai viņš būtu drošībā. Kopā padomājiet par to, kā jums jārīkojas, lai apmierinātu gan savas, gan viņa intereses.
7. Turēt savus solījumus
Ieradums dot bērnam solījumus, kurus jūs nepildīsit, var ļoti negatīvi ietekmēt jūsu attiecības. Tostarp noved pie pilnīgas uzticības zaudēšanas jums. Lai no tā izvairītos un spētu vienoties ar bērnu par jebko, mēģiniet vienmēr atrast veidu, kā mazuļa labā izdarīt to, ko esat solījis. Ja saprotat, ka tas nav iespējams, godīgi pastāstiet viņam par to un piedāvājiet alternatīvu, kas ir piemērota jums abiem.
Ani Avagimjana