“Notiek savstarpēja atriebība un uzbrukumi citiem vienaudžiem,” Diena novēroja bīstamu tendenci jauniešu vidū.
- gadā Latvijā nepilngadīgo vidū reģistrēti 8000 administratīvo pārkāpumu, no kuriem 1830 saistīti ar alkohola lietošanu, 1600 ar smēķēšanu, 1049 ar tabakas izstrādājumu, tostarp e-cigarešu, iegādi.
“Tika reģistrēti arī 344 smagāki pārkāpumi un 26 kriminālpārkāpumi,” norāda Valsts policija, atsaucoties uz Valsts policiju. Rīgas Pašvaldības policijas Prevencijas, koordinācijas un statistikas pārvaldes priekšnieks Egils Vidriks: “Jāatzīst, ka pieaug tendence veidoties vardarbīgām pusaudžu grupām. Iespējams, tas ir diezgan uzkrītoši, jo iedzīvotāji tam pievērš lielāku uzmanību nekā līdz šim. Pagājušajā gadā likumsargi pret nepilngadīgajiem ierosinājuši 564 piespiedu ietekmēšanas gadījumus, 171 reizi piespriesta sociālās korekcijas programma.
Labklājības ministrijas Bērnu un ģimenes politikas departamenta direktore Ilze Kurme norādīja, ka diemžēl šobrīd Latvijā nav vienotas preventīvās programmas, kas īpaši nepieciešama agrīnā bērna attīstības posmā. Nav arī efektīvas sadarbības starp institūcijām, speciālisti pulcējas tikai kritiskos gadījumos, piemēram, kā nesen notikušās cīņas Imantā, kas šokēja sabiedrību. Tieslietu ministrijas Administratīvās atbildības politikas nodaļas vadītāja Jolanta Laure sacīja, ka aģentūra ir “uzsākusi reformu, lai likvidētu administratīvo atbildību par bērniem” un tās vietā ieviestu “audzinošus piespiedu līdzekļus”. “Tomēr visvairāk pret šo soli iebilda pašvaldības, baidoties, ka, atceļot sodus, to vietā nebūs ko ieviest.”