Lasīšanas Laiks:52 Sekunde(-s)

No svētdienas, 23.aprīļa, līdz 29.aprīlim Ādažu poligonā notiks militārās mācības “Verboom 4” ar mērķi pilnveidot vairāku valstu vienību savstarpējo sadarbību inženieru uzdevumu izpildē, informēja Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji.

NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā, Lietuvā un Igaunijā kaujas grupu karavīri mācību laikā veiks inženieru vingrinājumus un spēju demonstrējumus.

Mācību galvenais uzdevums ir attīstīt Baltijas valstīs izvietoto NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu inženieru spējas, pilnveidojot savstarpējo sadarbību kaujas apstākļos.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1700 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Islandes, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas, Spānijas un Ziemeļmaķedonijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

NATO paplašinātās klātbūtnes Lietuvā kaujas grupas vadošā valsts ir Vācija un Igaunijā – Lielbritānija.

Militārā vingrinājuma laikā iespējami īslaicīgi ceļu satiksmes kustības apgrūtinājumi uz koplietošanas ceļiem ap Ādažu poligonu. Nacionālie bruņotie spēki aicina ar izpratni izturēties pret Latvijā notiekošajām militārajām mācībām, kas vērstas uz valsts nacionālās aizsardzības un NATO kolektīvās drošības stiprināšanu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Sestdien dzēsti vairāki kūlas ugunsgrēki; lielākie – Bauskas un Talsu novadā
Next post Aizrit pēdējās siltās dienas, nākamnedēļ kļūs vēsāks un lietaināks