Aizsargājiet zobus. Kā jums jāmaina mutes dobuma kopšana ziemā

Mainoties gadalaikiem, mēs mainām savu garderobi un atjauninām sejas, ķermeņa un matu kopšanas līdzekļus. Taču mūsu zobiem ir nepieciešama īpaša kopšana katrā gadalaikā. Implantu ķirurgs, ortopēds un periodontologs Magomeds Dakhkilgovs stāsta, kā laika apstākļi aiz loga ietekmē mutes dobuma kopšanu.

Ziemā mūsu organismam nepieciešama pastiprināta aizsardzība. Galvenais veids, kā to nodrošināt, ir uzturēt veselīgu dzīvesveidu, pareizi ēst un uzturēt nepieciešamo mikroelementu līdzsvaru. Tas viss palīdzēs stiprināt imunitāti – gan vispārējo, gan vietējo (mutes dobumā). Ir ļoti svarīgi to uzturēt, jo ne velti ārsti saka, ka mutes dobums – “ieejas vārti” dažādām infekcijām.

Vietējās imunitātes uzturēšana

Zinātnieki nekad nav atraduši pierādījumus tam, ka imunitāti var “stiprināt”, lietojot kādas tabletes. Patiesībā visdažādākie “imūnmodulējošie” medikamenti ir drīzāk placebo, nevis reāli iedarbīgi līdzekļi. Tāpēc visefektīvākais ir nevis paaugstināt zemu imunitāti, bet vienkārši neļaut tai kristies.

“Kas jums nepieciešams mutes dobuma veselībai? Pirmkārt – kalcijs, fluors, fosfors, saka Dakhkilgovs. – Lai stiprinātu zobu cietos audus, zobārsti izmanto remineralizācijas metodes – uz zobu emaljas virsmas uzklāj dažādus želejas vai lakas, kas satur šos elementus. Zobārsts var izvēlēties arī pastas, skalošanas un citus kopšanas līdzekļus, kas satur kalciju un fluorīdu – protams, atbilstoši indikācijām. Remineralizācija stiprina zobu emalju, novēršot zobu bojāšanos. Bojāts zobs ir pastāvīga iekaisuma avots mutes dobumā, kas dabiski samazina vietējo imunitāti, un tas mums ziemā un rudenī nav vajadzīgs.

Perorāla diēta

Veselīgam un skaistam smaidam nepieciešams ne tikai kalcijs un fluors. Ļoti svarīgi ir C, D un K vitamīni. K vitamīns regulē kalcija vielmaiņu, kas nozīmē, ka tas palīdz organismam novirzīt kalciju tur, kur tas nepieciešams (kaulos un zobos), vienlaikus neļaujot kalcijam nokļūt audos, kur tas var nodarīt kaitējumu (piemēram, asinsvados, kas arī var kalcinēties un kļūt trausli). K vitamīna avoti ir zaļumi, baltie kāposti, ziedkāposti, ziedkāposti, brokoļi, olīveļļa, biezpiens un piens. Palielināt šīs sastāvdaļas līmeni organismā palīdzēs kviešu klijas, graudaugi un augļi: kivi, banāni un avokado.

Arī D vitamīns ir nepieciešams kalcija uzsūkšanai – un mūsu organisms šo vitamīnu ražo pats: tas tiek sintezēts ādā saules gaismas ietekmē. Diemžēl ar saules gaismu mūsu klimatā ir saspringts, tāpēc, lai uzturētu pietiekamu D vitamīna līmeni, ir lietderīgi apmeklēt terapeitu, veikt asins analīzes šīs vielas saturam, pēc kurām ārsts izvēlēsies vitamīnu kompleksu tabletēs pareizajās devās.

Visbeidzot, C vitamīns ir ļoti labvēlīgs mutes dobuma smaganām un mīkstajiem audiem. Atcerieties klasisko skorbuta piemēru, kas jūrniekiem sākās askorbīnskābes trūkuma dēļ, kas cita starpā izpaudās kā smaganu asiņošana, iekaisums, strutas un zobu zudums. C vitamīnu mēs varam iegūt no citrusaugļiem, mežrozēm, saldajiem pipariem un ogām (jāņogām, smiltsērkšķiem), kā arī augļiem (āboliem, ananasiem). Šajā ziņā noderīgi ir arī pētersīļi, dilles, Briseles, baltie vai ziedkāpostu kāposti un tomāti.

Tīrība ir veselības atslēga!

Imūnsistēmai ir jācīnās pret organismā iekļūstošajiem kaitīgajiem aģentiem – vīrusiem, baktērijām utt. Tieši to tā arī dara, un rudenī un ziemā tai jāstrādā īpaši smagi. Tomēr jau notiekošie infekcijas un iekaisuma procesi organismā to var traucēt un tādējādi vājināt imunitāti. Tas attiecas arī uz mutes dobumu – zobu kariess, smaganu slimības, cistas nepalīdz vietējai imunitātei.

Viena no labākajām zobu kariesa un mutes dobuma slimību profilakses metodēm ir higiēna. Tās stūrakmens ir mājas kopšana. Rudenī nav bez pamata apmeklēt zobu higiēnistu, kurš veiks profilaktisko apskati un izvēlēsies jums piemērotākos mutes dobuma kopšanas līdzekļus.

Higiēnists veic arī visaptverošu profesionālu zobu tīrīšanu. Tā ietver ultraskaņas apstrādi, kas noņem cietās aplikuma nogulsnes, Air Flow procedūru mīksto aplikumu noņemšanai, pulēšanu un emaljas remineralizāciju. Šādu procedūru ir lietderīgi veikt rudenī – tās efekts saglabāsies sešus mēnešus, nodrošinot regulāru mājas kopšanu.

Profesionāla higiēna palīdz atbrīvot zobus no aplikuma un pārtikas daļiņām. Tās ir galvenais barības avots kariesogēnajām baktērijām. Zobu birste nevar noņemt aplikumu un ēdiena daļiņas no grūti aizsniedzamām vietām, nemaz nerunājot par to, kas atrodas zem smaganām. Noņemot aplikumu, zobārsts samazina zobu kariesa un smaganu slimību risku.

Gan skaisti, gan noderīgi

Ikviens zina, ka zobu balināšana ir estētiska procedūra, kas var uzlabot zobu krāsu. Taču, kad runa ir par mutes dobuma veselību, daudziem cilvēkiem ir šaubas. Vai šī procedūra nav kaitīga zobu audiem? Galu galā ķīmiskie savienojumi, kas iedarbojas uz emalju, visticamāk, pozitīvi neietekmēs. Tomēr ne viss ir tik viennozīmīgi.

“Pastāv tāds šīs procedūras veids kā balināšana ar lāzeru, kurā gelu ar balinošo vielu aktivizēšanai izgaismo ar lāzera staru,” stāsta eksperts. -Karizogēnajām baktērijām nepatīk lāzera starojums un tās masveidā iet bojā, nonākot zem tā stara. Tāpēc, ja vēlaties apvienot patīkamo ar lietderīgo, varat pierakstīties uz profesionālu higiēnas un balināšanas procedūru ar lāzeru, pirms tam pārbaudoties, vai zobārstam nav kontrindikāciju. Šāds procedūru komplekss palīdzēs gan nostiprināt zobu veselību aukstajā sezonā, gan uzlabot jūsu smaida krāsu.”.

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Related posts

Ārsti brīdina nesēdēt tualetē ilgāk par 10 minūtēm. Kāpēc?

“McDonald’s” ēstuvēs ASV fiksēts baktērijas E. coli uzliesmojums. Viens cilvēks miris

Apkures sezona sākusies – kā pasargāt acis no sausā gaisa ietekmes?

Šī vietne izmanto sīkfailus, lai uzlabotu jūsu pieredzi. Mēs pieņemam, ka jūs ar to piekrītat, bet jūs varat atteikties, ja vēlaties. Lasīt vairāk