“Aizsedzu muti ar rokām, lai man netiktu izsisti zobi”: kā beidzās meitenes sišana

0
(0)

Plaši izskanējusī lieta par jaunas skolnieces piekaušanu līdz šim ir beigusies šādi: Zemgales rajona tiesa 15 gadus veco likumpārkāpēju atzina par vainīgu huligānismā un piesprieda viņai nosacītu brīvības atņemšanu uz trim gadiem.

Turklāt viņai būs jāatlīdzina materiālais un daļēji morālais kaitējums vienam cietušajam, kā arī jāsamaksā atlīdzība par citam nodarītajām fiziskajām un garīgajām ciešanām. Par cietušajiem šajā procesā tika atzīta piekautā meitene un viņas māte.

Spriedumu vēl var pārsūdzēt. Taču apsūdzētā advokāts sacīja, ka viņas kliente atzīst, ka viņa cietušajai spārdījusi un situsi, taču noliedz, ka būtu sabojājusi telefonu. Apsūdzētais ir apmierināts ar spriedumu un to nepārsūdzēs.

Savukārt cietusī puse pilnībā nepiekrīt spriedumam – ne visas prasības tika apmierinātas. Prokurors arī pieprasīja pilnu sprieduma tekstu, lai pēc tam lemtu, vai to pārsūdzēt.

“Mana meita atgriezās mājās ar salauztu seju”

Pērn Jelgavā notika ārkārtas situācija: 2022. gada 11. septembrī 15 gadus veca meitene smagi iespēra jaunākai meitenei, kura pat nemēģināja sevi aizstāvēt. Viņa vienkārši aizsedza muti ar rokām, lai neizsistu zobus. Kautiņš notika Lielās ielas pagalmā. Cietušā māte par notikušo uzzināja tikai pēc divām stundām, kad viņas meita ieradās mājās ar salauztu seju.

Sieviete sacīja, ka meitene nevar runāt un ir šokā. Viņas seja bija pietūkusi, žokli nevarēja atvilkt, tāpēc viņa tika steidzīgi nogādāta medicīnas iestādē un izsaukta policija…

Taču lieta, iespējams, nekad nebūtu nonākusi līdz tiesai, ja meitenes māte nebūtu bijusi tik neatlaidīga: sieviete panāca administratīvās lietvedības nodošanu krimināllietām.

Uzreiz pēc notikušā cietušās meitenes māte vērsās policijā, kas uzsāka administratīvā pārkāpuma lietu. Pēc juridiskās palīdzības saņemšanas ģimene uzrakstīja otru paziņojumu, kurā lūdza sākt kriminālprocesu – cietušā pārstāvji nepiekrita, ka notikušais kvalificējams kā administratīvais pārkāpums, jo bija noziedzīgas darbības pazīmes. Pēc tam tika uzsākts kriminālprocess.

Galu galā uzbrucējam tika uzrādīta apsūdzība pēc Krimināllikuma 230. panta 2. daļas par huligānismu, kas saistīts ar miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam un mantas bojāšanu.

Morāles vietā

“Jaunieši, kuri domā, ka tiks galā, lai tas viņiem ir iemesls pārdomāt, kā tas viss sākās un kā tas varētu beigties,” žurnālistiem sacīja upura māte.

Kā izrādījās, ne apsūdzētā meitene, ne viņas ģimene cietušajai neatvainojās. Lai gan, iespējams, nožēla un atvainošanās nebūtu novedusi situāciju līdz tik nopietnai apsūdzībai.

Cietusī tikmēr ir mainījusi skolu un turpina rehabilitāciju.

Cik noderīgs bija šis raksts?

Noklikšķiniet uz zvaigznītes, lai to novērtētu!

Vidējais novērtējums 0 / 5. Balsu skaits: 0

Līdz šim nav balsis! Esi pirmais, kas novērtē šo ziņu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Tulkot »