Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 3 Sekunde(-s)

Vairāki Seima deputāti izteikuši priekšlikumus grozījumiem Alkoholisko dzērienu aprites likumā, kas paredz papildu ierobežojumus alkohola tirdzniecības laikam Latvijā.

Patlaban likums nosaka, ka alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecība ir aizliegta no plkst.22 līdz 8, izņemot vietas, kur alkoholiskos dzērienus tirgo tikai izlejamā veidā un to patērēšanu nodrošina uz vietas.

Stingrākos ierobežojumus ierosināja nu jau bijušais nacionālā bloka deputāts Jurģis Klotiņš. Viņa priekšlikums paredz, ka alkohola tirdzniecība būs aizliegta no pirmdienas līdz sestdienai no pulksten 20:00 līdz 10:00, bet pilnībā aizliegta svētdienās.

Tāpat Klotiņš rosina aizliegt alkohola tirdzniecību personām, kas jaunākas par 21 gadu, kā arī personām, kas atrodas alkohola reibumā.
Zaļo un zemnieku savienības (SZK) frakcijas priekšsēdētājs Harijs Rokpelnis rosina aizliegt alkohola tirdzniecību no pulksten 21 līdz 11, bet svētdienās un svētku dienās – no pulksten 16 līdz 11.

Līdzīgu ierosinājumu izteikuši bijušie Jaunās Vienotības (NE) deputāti, tagad ministri Inga Bērziņa un Hosams Abu Meri, rosinot aizliegt alkohola tirdzniecību svētdienās no pulksten 15 līdz 8.

Deputāts Jānis Patmalnieks (NAV) ierosina aizliegt alkohola tirdzniecību no pulksten 22 līdz 10, bet Edmunds Cepurītis (Progresīvais) – no pulksten 20 līdz 10.

Cepurītis un deputātu grupa NEPiedāvā aizliegt alkohola tirdzniecību degvielas uzpildes stacijās.
Plānots, ka par minētajiem grozījumiem atbildīgā Seima Sociālo un darba jautājumu komisija darbu atsāks nākamnedēļ, sākot izskatīt priekšlikumus otrajam lasījumam.

One thought on “Alkohola tirdzniecības noteikumi: viens no priekšlikumiem ir aizliegt pārdot iereibušām personām

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post No nākamās nedēļas būs izmaiņas vilcienu reisiem Siguldas virzienā
Next post Naktī uz svētdienu būs novērojams daļējs Mēness aptumsums