Apvienotā Karaliste un Polija parakstīja līgumu, kura vērtība pārsniedz 4,9 miljardus dolāru, lai izveidotu jaunas paaudzes pretgaisa aizsardzības sistēmu

0
(0)

Lielākie aizsardzības līgumslēdzēji no Apvienotās Karalistes un Polijas ir parakstījuši ievērojamu vienošanos, lai izstrādātu nākamās paaudzes pretgaisa aizsardzības sistēmu. Apvienotās Karalistes Aizsardzības ministrija to saista ar Krievijas iebrukumu Ukrainā.

Kas ir zināms

MBDA ir parakstījusi līgumu ar PGZ programmas ietvaros, kas nodrošinās Poliju ar modernu pretgaisa aizsardzības sistēmu. Tas spēs tikt galā ar spārnotajām raķetēm, iznīcinātājiem un droniem vairāk nekā 40 km rādiusā.

Līgums paredz vairāk nekā 1000 CAMM-ER (Common Anti-Air Modular Missiles Extended Range) raķešu pārtvērēju un vairāk nekā 100 iLauncher palaišanas iekārtu izveidi. Līdzīgs darījums tika noslēgts 2023. gada aprīlī, taču tā summa bija 2,4 miljardi dolāru.

Vienošanās bija iespējama pēc nepieredzētas tehnoloģiju nodošanas. Attiecīgais līgums iepriekš bija noslēgts starp Lielbritānijas uzņēmumu MBDA un Polijas PGZ. Programma ar nosaukumu NAREW izveidos pretgaisa aizsardzības vairogu virs Polijas.

Avots: Breaking Defense

Cik noderīgs bija šis raksts?

Noklikšķiniet uz zvaigznītes, lai to novērtētu!

Vidējais novērtējums 0 / 5. Balsu skaits: 0

Līdz šim nav balsis! Esi pirmais, kas novērtē šo ziņu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Tulkot »