Lasīšanas Laiks:56 Sekunde(-s)

Notievēt ātri – gandrīz katra tievētāja sapnis. Par populāru šo cilvēku vidū kļuvuši preparāti, kas realitātē domāti pacientiem ar cukura diabētu. Interneta dzīlēs ir atrodami neskaitāmi daudz rakstu par “brīnumlīdzekli” “Ozempic” – šis preparāts mazinot apetīti un palīdzot zaudēt liekos kilogramus. Tomēr nepamatota preparāta lietošana var rezultēties nopietnās veselības problēmās, vēsta Latvijas televīzijas raidījums “Aizliegtais paņēmiens”.

Popularitātes dēļ “Ozempic” zāles kļuvušas teju par deficītu, raisot nopietnas raizes par to primārajiem adresātiem – cukura diabēta pacientiem. Vairākas valstis Eiropā, kā arī Eiropas Zāļu aģentūra ir izplatījušas publiskus aicinājumus neizrakstīt šīs zāles bez būtiskas vajadzības.

Latvijā nedz Veselības inspekcija, nedz arī Zāļu valsts aģentūra pagaidām trauksmi nav cēlušas. Tikmēr Latvijas Diabēta federācijas prezidente atklāja, ka lielā pieprasījuma dēļ piegādes pārrāvumi jau ir bijuši arī Latvijā. Šobrīd piegādes esot atjaunojušās.

To, ka lielākoties zāles palīdz samazināt svaru, neapšauba arī endokrinologi. Tomēr galvenais jautājums ir un būs par ieguvumiem un riskiem. Nepamatota preparāta lietošana var novest, piemēram, pie pankreatīta.

Vai Latvijā ir iespējams tikt pie “Ozempic” vai līdzīga preparāta receptes, ja nav cukura diabēta? Rodot atbildes uz šiem jautājumiem, “Aizliegtais paņēmiens” devās eksperimentā pie endokrinologiem, kas izvēlēti nejauši pēc īsākās rindas principa.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post No šodienas skolēni var pieteikties darbam vasarā
Next post Muzeju naktī vilcienu biļetes uz pusi lētākas