Lasīšanas Laiks:59 Sekunde(-s)

Valsts asinsdonoru centrs (VADC) februārī dosies 51 izbraukumā, kā arī gaidīs ikvienu pastāvīgajās asins ziedošanas vietās, aģentūru LETA informēja VADC Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ilze Maskalāne.

VADC uzsver, ka viens donors, nododot asinis var izglābt dzīvību pat trīs cilvēkiem. Šobrīd tiek gaidīti visu asins grupu donori, īpaši A+ un A- asins grupu donori.

Izbraukumi plānoti vairākās vietās Rīgā, Alūksnē, Aucē, Aizkrauklē, Balvos, Cesvainē, Dagdā, Jēkabpilī, Jūrmalā, Kārsavā, Koknesē, Limbažos, Līvānos, Madonā, Olainē, Rugājos, Talsos, Valmierā, Varakļānos un Ventspilī.

Ikdienā VADC donorus pieņem pastāvīgajās ziedošanas vietās Rīgā, Sēlpils ielā 9 un Merķeļa ielā 11, Hipokrāta ielā 2, Liepājas slimnīcā pēc iepriekšēja pieraksta, Rēzeknes slimnīcā, Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā, kā arī reģionālo slimnīcu Asins sagatavošanas kabinetos – Jelgavā, Valmierā un Daugavpilī.

Lai ziedotu asinis, līdzi jābūt derīgam personu apliecinošam dokumentam (pasei, personas apliecībai (eID)) vai jebkurai citai personu identificējošai apliecībai, kas satur sekojošu informāciju – personas kodu, vārdu, uzvārdu un foto.

Lai dotos uz asins ziedošanas vietu, galvenais ir laba pašsajūta un vēlme palīdzēt. Pēc reģistrēšanās potenciālajam donoram jāaizpilda neliela anketa, kam seko saruna ar ārstu, temperatūras un asinsspiediena mērījumi, kā arī hemoglobīna pārbaude. Ja visi rādītāji ir labi, tad donors aicināts doties uz asins ziedošanu, kas aizņem aptuveni 30 minūtes.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Degvielas cenas 1.februārī 2023 gada
Next post Jelgavas novada Staļģenes vidusskolu reorganizēs par pamatskolu