Lasīšanas Laiks:50 Sekunde(-s)

Valsts asinsdonoru centrs (VADC) janvārī dosies 57 izbraukumos, kā arī gaidīs ikvienu pastāvīgajās asins ziedošanas vietās, portālu informēja VADC Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ilze Maskalāne.

Izbraukumi plānoti vairākās vietās Rīgā, Jēkabpilī, Talsos, Viļakā, Jaunpilī, Ilūkstē, Vecumniekos, Audriņos, Tukumā, Krāslavā, Brocēnos, Rogovkā, Jūrmalā, Dubnā, Jelgavā, Viļānos, Bauskā, Gulbenē, Salacgrīvā, Ludzā, Preiļos, Kaunatā, Kuldīgā, Sventē, Ikšķilē, Madonā, Iecavā, Pļaviņās, Aizkrauklē, Jaunpiebalgā.

Ikdienā VADC donorus pieņem pastāvīgajās ziedošanas vietās Rīgā, Sēlpils ielā 9 un Merķeļa ielā 11, Hipokrāta ielā 2, Liepājas slimnīcā pēc iepriekšēja pieraksta, Rēzeknes slimnīcā, Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā, kā arī reģionālo slimnīcu Asins sagatavošanas kabinetos – Jelgavā, Valmierā un Daugavpilī.

Lai dotos uz asins ziedošanas vietu, galvenais ir laba pašsajūta un vēlme palīdzēt. Pēc reģistrēšanās potenciālajam donoram jāaizpilda neliela anketa, kam seko saruna ar ārstu, temperatūras un asinsspiediena mērījumi, kā arī hemoglobīna pārbaude. Ja visi rādītāji ir labi, tad donors aicināts doties uz asins ziedošanu, kas aizņem aptuveni 30 minūtes.

Tāpat, lai ziedotu asinis, līdzi jābūt derīgam personu apliecinošam dokumentam, kas satur personas kodu, vārdu, uzvārdu un foto.

One thought on “Asinsdonoru centrs janvārī dosies 57 izbraukumos

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Degvielas cenas 3.janvari plkst.10 Previous post Degvielas cenas 5.janvārī
11005192t1h9474 Next post Uz pusgadu Rīgā slēgs Gustava Zemgala gatves posmu Purvciemā