“AstraZeneca” ir atzinusi, ka tās Covid-19 vakcīna var izraisīt retu, bet nāvējošu asins recēšanu, tādējādi, saskaņā ar tiesas dokumentiem, farmācijas uzņēmums var tikt pakļauts prasībām, ko iesnieguši to cilvēku tuvinieki, kuri cietuši no blakusefektiem vai gājuši bojā šīs vakcīnas lietošanas rezultātā, vēsta ārvalstu mediji.
Advokāti, kas pārstāv “desmitiem” kolektīvās prasības iesniedzēju, apgalvo, ka dažu viņu klientu lietas var sasniegt pat 38 miljonus ASV dolāru.
Nesen RMIT Universitātes un Monaša Universitātes veiktajā pētījumā konstatēts, ka Austrālijas vakcinācijas kampaņa pret Covid-19, iespējams, novērsa 17 760 cilvēku nāvi vecumā virs 50 gadiem Jaundienvidvelsā laikā no 2021. gada augusta līdz 2022. gada jūlijam.
“AstraZeneca” vakcinācija, kas tika veikta arī Austrālijā, ir izrādījusies efektīva cīņā ar Covid-19, un pēc dažām aplēsēm tā ir izglābusi līdz pat sešiem miljoniem dzīvību visā pasaulē. Tomēr dažiem cilvēkiem tā ir izraisījusi arī retas blakusparādības, ziņo “New York Post”.
Uzņēmums “AstraZeneca”, kas apstrīd iesniegtās prasības, februārī juridiskā dokumentā atzina, ka tā vakcīna “ļoti retos gadījumos” var izraisīt stāvokli, ko sauc par trombocitopēnijas sindromu jeb TTS (asins recekļu veidošanās, ko pavada zems trombocītu skaits).
TTS var izraisīt pacientiem asins recekļu veidošanos, kā arī zemu trombocītu skaitu asinīs, kas dažos gadījumos ir nopietni kaitējis uzņēmuma vakcīnas saņēmējiem vai pat izraisījis to nāvi.
Līdz šim Londonas Augstākajā tiesā ir iesniegta 51 prasība, kuras kopējā vērtība tiek lēsta aptuveni 190 miljonu ASV dolāru apmērā.
Viens no prasītājiem, kas iesniedza prasību, ir Džeimijs Skots, IT inženieris un divu bērnu tēvs, kuram pēc 2021. gada aprīlī saņemtās vakcīnas radās neatgriezenisks smadzeņu bojājums, ko izraisīja asins receklis.
“Mēs gaidām atvainošanos, taisnīgu kompensāciju mūsu ģimenei un citām ģimenēm, kuras ir cietušas. Mūsu pusē ir patiesība, un mēs negrasāmies padoties,” sacīja viņa sieva Keita.
Bija iecerēts, ka “AstraZeneca” vakcīna būs galvenā, kuru izmantos Eiropas Savienības (ES) iedzīvotāju imunizācijā pret Covid-19, jo tā ir lēta un to ir vienkārši lietot. Tomēr 2021. gadā vēstīts, ka šī iecere izgāzusies, jo uzņēmums nespēja paredzētajos termiņos pildīt piegādes saistības. Turklāt jau sākotnēji radās bažas, ka vakcīna ļoti retos gadījumos var izraisīt trombu veidošanos.
Par neizpildītajām saistībām ES kompāniju “Astra Zeneca” iesūdzēja tiesā.
1 Komentārs