ASV brīdina Ķīnu: atbalsts Krievijai radīs nopietnas sekas Ķīnas uzņēmumiem

0
(0)

ASV finanšu ministre Dženeta Jelena (Janet Yellen) paziņojusi, ka ASV valdības rīcībā ir pierādījumi, ka Ķīnas uzņēmumi, visticamāk, palīdz piegādāt aprīkojumu Krievijas bruņotajiem spēkiem, apejot Rietumu sankcijas.

Saskaņā ar Jelenas teikto šis jautājums tika izvirzīts divu dienu tikšanās laikā ar Ķīnas vicepremjerministru He Lifengu. Ministre pauda bažas, ka militārais aprīkojums, izvairoties no sankcijām, nonāk Krievijā.

“Es uzsvēru, ka uzņēmumiem nevajadzētu sniegt materiālu atbalstu Krievijas aizsardzības nozarei un ka tādā gadījumā tiem draud būtiskas sekas,”

sacīja Jelena.

Viņa brīdināja, ka visiem uzņēmumiem, kas atbalsta Krievijas militāros centienus, var tikt piemērotas sankcijas. Jelena piebilda, ka ASV valdība jau ir noteikusi sankcijas vairākiem privātiem uzņēmumiem, tostarp Ķīnā, kas palīdz Krievijai iegādāties ekipējumu, kā arī dažām finanšu iestādēm, kuras, iespējams, veicina šos centienus.

Tomēr ASV Valsts kases vadītāja nesniedza nekādu sīkāku informāciju par iesaistīto uzņēmumu nosaukumiem vai Ķīnas vicepremjera reakciju.

Jelena uzsvēra, ka attiecīgie Ķīnas uzņēmumi ir privāti, un teica, ka viņa nedomā, ka tas noticis ar Ķīnas valdības ziņu.

Cik noderīgs bija šis raksts?

Noklikšķiniet uz zvaigznītes, lai to novērtētu!

Vidējais novērtējums 0 / 5. Balsu skaits: 0

Līdz šim nav balsis! Esi pirmais, kas novērtē šo ziņu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Tulkot »