ASV flote remontēs Losandželosas klases kodolzemūdeni USS Boise, kas nav bijusi iegremdēta vairāk nekā 5 gadus

0
(0)

ASV flote beidzot sāks Losandželosas klases kodolzemūdenes USS Boise (SSN 764) remontu. Līgums tiks piešķirts 2024. finanšu gadā, kas sākās 2023. gada 1. oktobrī.

Kas ir zināms

USS Boise (SSN 764) nav bijis iegremdēts kopš 2017. gada. Turklāt kopš 2020. gada kodolzemūdene atrodas Huntington Ingalls Industries kuģu būvētavā.

USS Boise (SSN 764) remontdarbi sāksies 2024. fiskālā gada sākumā. Par to paziņoja kontradmirālis Džonatans Rukers, uzbrukuma zemūdeņu programmas izpilddirektors.

USS Boise (SSN 764) kapitālais remonts ir aizkavējies gandrīz 10 gadus, jo valdības kuģu būvētavas neievēro piegādes termiņus. Šī iemesla dēļ priekšroka tika dota Ohaio klases stratēģiskajām zemūdenēm un gaisa kuģu pārvadātājiem.

USS Boise (SSN 764) palika bez sertifikāta, kas ļautu zemūdenei nirt. Remonta laikā viņai tiks veikta apkope, kā arī korpusa konstrukcijas, tanku, ieroču un papildu sistēmu atjaunošana.

USS Boise (SSN 764) kļuva par otro ASV flotes kuģi, kas nosaukts Aidaho pilsētas vārdā. Kodolzemūdene tika nodota ekspluatācijā 1992. gada novembrī. Viņa ir 110,3 metrus gara, 10 metrus plata, un tās kopējā tilpums pārsniedz 7000 tonnas.

Vertikālās palaišanas sistēmas ļauj palaist pretkuģu raķetes Harpoon un spārnotās raķetes Tomahawk. Turklāt Losandželosas klases zemūdene ir bruņota ar četrām 533 mm torpēdu caurulēm

Avots: USNI News

Cik noderīgs bija šis raksts?

Noklikšķiniet uz zvaigznītes, lai to novērtētu!

Vidējais novērtējums 0 / 5. Balsu skaits: 0

Līdz šim nav balsis! Esi pirmais, kas novērtē šo ziņu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Tulkot »