Lasīšanas Laiks:49 Sekunde(-s)

Teleskopu masīvs: ASV tika atklāts spēcīgs nezināmas izcelsmes kosmiskais stars.

Starptautiska Telescope Array zinātnieku komanda ir atklājusi otru visu laiku jaudīgāko kosmisko staru, kura būtību nevarēja noteikt. Par to ziņots Jūtas Universitātes tīmekļa vietnē.

Telescope Array pārstāvis Jūtas Universitātē Džons Metjūss atzīmēja, ka eksperti ir izsekojuši jaunās daļiņas trajektorijai, kas veido staru kūli līdz avotam. “Jūs nevarat identificēt neko ar pietiekami augstu enerģijas līmeni, lai to ražotu. Tas ir noslēpums – kas, pie velna, notiek? – viņš atzīmēja.

Universitāte piebilda, ka 1991. gadā eksperimenta “Mušas acs” laikā, izmantojot teleskopisko masīvu 700 kvadrātkilometru platībā, novērojumu vēsturē tika reģistrēti spēcīgākie kosmiskie stari. Tie sastāvēja no daļiņām, kuras pētnieki sauca par “Ak, mans Dievs”. Astrofiziķi paskaidroja, ka galaktikā nekas nevar radīt šādu plūsmu, un daļiņas enerģija bija lielāka, nekā teorētiski iespējams kosmiskajiem stariem.

2021. gada maijā Telescope Array projekta speciālisti atklāja otru spēcīgāko kosmisko staru plūsmu. 2023. gada novembrī publicētajā rakstā teikts, ka daļiņas sauca par “Amaterasu”. Pēc zinātnieku domām, viņi var ievērot zinātnei nezināmus elementārdaļiņu likumus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post No jaunā gada Latvijā pieaugs uzturlīdzekļi bērniem
Next post Ko nedrīkst barot kaķim: produktu saraksts