Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 9 Sekunde(-s)

Piekrītu, būtu lieliski pagarināt sava pūkainā drauga mūžu uz daudziem gadiem. Startup Cryopets gatavojas īstenot šo sapni. Uzņēmums vēlas, lai suņu, kaķu un pat kāmju ķermeņi būtu sasaldēti, līdz tiek atrasts līdzeklis.

Cryopets plāno pirmo mājdzīvnieku sasaldēt viena līdz divu mēnešu laikā, un šobrīd gaidīšanas sarakstā ir 500 dzīvnieku, tostarp labradūds, zirgs, pērtiķis un kāmis.

Nākotnē startup plāno atvērt savas veterināro slimnīcu filiāles visā ASV, kur ārsti atdzesēs dzīvnieku līdz ārkārtīgi zemai temperatūrai, izsūknēs asinis un injicēs krioprotektorus.

Pēc tam saldētie dzīvnieki tiks ievietoti Djūāra kamerās, kas piepildītas ar šķidro slāpekli. Šādā formā mājdzīvnieki tiks glabāti slepenā noliktavā, līdz zinātnieki atradīs veidu, kā “atdzīvināt” dzīvnieku un izārstēt to no slimībām.

Kai dibinātājs Mika Mills stāsta, ka procedūras cena būs atkarīga no dzīvnieka lieluma, piemēram, suns ir 30 000 dolāru, bet kaķis 10 000 dolāru.

Mills uzskata, ka šī procedūra var būt ļoti populāra. Ikviens var saglabāt kriokonservētu suni vai kaķi, kas mirst no vecuma vai vēža.

Arī procedūrai nav jābūt ļoti sarežģītai, jo eitanāzija parasti ir plānots pasākums, kurā pacientiem tiek injicēta liela pretkrampju zāļu deva, kas padara viņus bezsamaņā.

“Kad tas notiek, mēs nekavējoties sākam atdzesēt ķermeni, lai izvairītos no išēmiskiem bojājumiem,” sacīja Mills. “Mēs vēlamies izvairīties no jebkādas smadzeņu struktūras degradācijas.”

Bet ja nākotnē dzīvnieka īpašnieks nomirs pats? Mills ir pārliecināts, ka mīlulis bez ģimenes nepaliks, jo, viņaprāt, laikā ceļojošais dzīvnieks būs ļoti populārs!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post PVO aicina cilvēkus pārtraukt lietot saldinātājus
Next post Pirmdien vietām Latvijā gaidāms īslaicīgs lietus