ASV pirmo reizi izmēģinājusi jaunāko stratēģisko bumbvedēju B-21 Raider

0
(0)

Piektdien pirmo izmēģinājuma lidojumu veicis ASV bumbvedējs B-21 Raider, tādējādi tuvojoties mērķim kļūt par nākamo ASV “Stealth” tipa bumbvedēju, kas spēj pārvadāt kodolieročus.

Stratēģiskais bumbvedējs B-21 Raider veica lidojumu Palmdeilā, ASV Kalifornijas štatā, kur to testē un izstrādā uzņēmums “Northrop Grumman”.

ASV Gaisa spēki plāno uzbūvēt 100 šādu lidmašīnu, kas pēc spārnu formas atgādina iepriekšējo B-2 “Spirit”. Taču jaunajā modelī tiks izmantoti mūsdienīgāki materiāli, dzinējspēka sistēmas un “Stealth” tehnoloģijas, kas padarīs bumbvedējus piemērotākus izdzīvošanai kaujas apstākļos.

Lidmašīnu plānots ražot versijās ar un bez pilotiem.

“B-21 Raider pašlaik tiek veikti lidojuma testi,” sacīja ASV Gaisa spēku preses pārstāve Anne Stefaneka.

Viņa sacīja, ka šādi testi ir svarīgs solis kampaņā, lai nodrošinātu

“izdzīvošanai derīgas, tāla darbības rādiusa izšķiroša trieciena spējas, un lai atturētu no agresijas un stratēģiskiem uzbrukumiem ASV, sabiedrotajiem un partneriem”.

B-21 Raider ir pirmais jaunais ASV bumbvedējs 30 gadu laikā, un gandrīz visi programmas aspekti ir klasificēti.

Gan “Northrop Grumman”, gan ASV Gaisa spēki cenšas aizsargāt programmas detaļas, lai nepieļautu, ka Ķīna iegūst piekļuvi tehnoloģijai un izveido līdzīgu versiju, kā tas ir noticis ar citām modernām ASV ieroču sistēmām, piemēram, iznīcinātāju F-35.

Jaunākais ASV “Stealth” kodolbumbvedējs tika reprezentēts pagājušā gada decembra beigās pēc gadiem ilgas slepenas izstrādes.

Cik noderīgs bija šis raksts?

Noklikšķiniet uz zvaigznītes, lai to novērtētu!

Vidējais novērtējums 0 / 5. Balsu skaits: 0

Līdz šim nav balsis! Esi pirmais, kas novērtē šo ziņu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Tulkot »