Lasīšanas Laiks:52 Sekunde(-s)

Amerikas ierēdņi vairs nevar izmantot TikTok. Taču citas totalitārās valstīs izstrādātās lietojumprogrammas drīzumā varētu tikt aizliegtas.

Kas ir zināms
ASV Senāta locekļi vienbalsīgi atbalstīja senatora Džoša Holeja (Josh Hawley) likumprojektu. Tā aizliedz izmantot TikTok visos viedtālruņos un citās valdībai piederošās ierīcēs. ASV ir nobažījušās, ka lietotnes izstrādātājs ByteDance, iespējams, vāc datus un dalās ar tiem ar Ķīnas iestādēm. Mēnesi iepriekš FIB direktors Kriss Rejs paziņoja, ka Ķīnas valdība tehniski varētu kompromitēt miljoniem ierīču, izmantojot TikTok.

Senators Džošs Holijs nosauca TikTok par Ķīnas Komunistiskās partijas “Trojas zirgu”. Amatpersona uzskata, ka lietotnei nav vietas ASV valdībai piederošās ierīcēs. Reaģējot uz Senāta balsojumu, TikTok preses pārstāve Brooke Oberwetter sacīja, ka šis lēmums nekādā veidā neveicina ASV nacionālās drošības intereses.

Jāatzīmē, ka tiek izskatīts vēl viens, radikālāks likumprojekts. Tajā aicināts pilnībā aizliegt TikTok, kā arī citas lietojumprogrammas, kas izstrādātas Ķīnā, Krievijā, Kubā, Irānā, Irānā, Ziemeļkorejā un Venecuēlā vai to kontrolē esošajās valstīs. Viens no likumprojekta autoriem, senators Marko Rubio (Marco Rubio), kritizēja valdību par to, ka tā neveic nekādus nozīmīgus pasākumus, lai aizsargātu amerikāņus no TikTok radītajiem draudiem.

Avots: Engadget

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

15026351t1hb233 Previous post Horoskopi 16. decembris
8decd5fb0e1aa742816a3cc26f36026a Next post Tūkstošiem spēļu ar milzīgām atlaidēm: atklāti Steam ziemas izpārdošanas datumi