ASV valdība ir apstiprinājusi izrāvienu kodolsintēzes enerģijas jomā – kodolsintēzes reakcija saražoja par 53,66% vairāk enerģijas, nekā bija nepieciešams tās uzsākšanai.

author
1 minute, 9 seconds Read

Livermora Nacionālās laboratorijas (ASV) zinātniekiem patiešām izdevās saražot vairāk kodolsintēzes enerģijas, nekā bija nepieciešams reakcijas sākšanai. Un raža pārsniedza provizoriskos rādītājus.

Kas ir zināms
Vakar rakstījām, ka zinātnieki ar lāzeru apstaroja ūdeņraža plazmu eksperimenta laikā ASV Livermora Nacionālajā aizdedzes iekārtā (NIF). Sākotnēji tika ziņots, ka viņiem izdevās iegūt par 20 % vairāk enerģijas, nekā viņi patērēja – 2,5 MJ pret 2,1 MJ.

Izrādījās, ka pasaulē lielākajai lāzera instalācijai, kas sastāvēja no 192 lāzeriem, bija nepieciešami 2,05 MJ. Izlaides apjoms bija 3,15 MJ, kas ir pieaugums par 53,66%. Eksperiments tika veikts 2022. gada 5. decembrī. To ir oficiāli apstiprinājis ASV Enerģētikas departaments un Nacionālā kodoldrošības pārvalde (NNSA). Viņi nosauca zinātnieku sasniegumu par varoņdarbu, kura sasniegšanai bija nepieciešami gadu desmiti.

ASV enerģētikas sekretāre Dženifera M. Granholma (Jennifer M. Granholm) sacīja, ka šis darbs ir NIF darbinieku nozīmīgs sasniegums. Tas nākotnē veicinās vēl vairāk zinātnisko atklājumu.

Līdzīgas ziņas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

%d bloggers like this:

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: