Lasīšanas Laiks:54 Sekunde(-s)

Valdība šodien atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) izstrādāto noteikumu projektu, kas paredz ārpusģimenes aprūpes atbalsta centru pārraudzības maiņu.

Paredzēts, ka no 1.marta VBTAI pārņems no LM Atbalsta centra noteikumos ministrijai noteiktos pienākumus, kas ietver līgumsaistības ar atbalsta centriem. Proti, VBTAI un atbalsta centriem, kuriem ir spēkā esošs valsts pārvaldes deleģēto uzdevumu veikšanas līgums ar ministriju, nebūs jāslēdz jauni līgumi ar VBTAI, bet tajos tiks veikti attiecīgi grozījumi.

Tāpat turpmāk lēmumu par atbalsta centra statusa piešķiršanu vai atteikumu pieņems VBTAI vadītāja norīkota amatpersona un šo lēmumu varēs apstrīdēt VBTAI vadītājam. Savukārt VBTAI vadītāja lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā tiesā.

VBTAI arī uzraudzīs Atbalsta centra darbību, proti, veiks normatīvajos aktos atbalsta centram noteikto prasību izpildes, sniegto pakalpojumu apjoma un kvalitātes pārraudzību, valsts budžeta līdzekļu izlietošanu, kā arī izskatīs sūdzības par atbalsta centra sniegtajiem pakalpojumiem. Bez tam VBTAI pārraudzīs ar atbalsta centru finansēm saistītos jautājumus, piemēram, nodrošinās pasākuma finanšu vadības procesu – finanšu plānošana, uzskaite, analīze, finanšu risku identificēšana, iesniegto finanšu atskaišu atbilstības pārbaude atbilstoši apstiprinātajam finansējumam un noslēgto līgumu nosacījumiem.

Savukārt ministrijas kompetencē paliks politikas plānošana par atbalsta centru turpmāko attīstību un sniegto pakalpojumu pilnveidi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Degvielas cenas 28.februārī 2023 gada
Next post Latvijas IKP pērn pieaudzis par 2%