Atklās Bērnu slimnīcas atjaunoto Dienas stacionāra ēku

author
1 minute, 57 seconds Read

Šodien plkst.14 tiks atklāta Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) atjaunotā Dienas stacionāra ēka, portālu informēja iestādē.

Atklāšana notiks Rīgā, Vienības gatvē 45.

Dienas stacionāra ēka ir viena no pirmajām, ar kurām sākās slimnīcas būvniecība 1895.gadā pēc Reinholda Šmēlinga projekta, un ēkā bija izbūvētas tam laikam laikmetīgas tehnoloģijas – elektriskais apgaismojums, sienā iebūvēta vēdināšanas sistēma, centrālapkure.

Sākotnēji ēkā atradās iekšķīgo un ķirurģisko slimību nodaļa ar lielākām un mazākām daudzvietīgām palātām. Korpuss ir vairākkārt rekonstruēts, pārbūvējot iekšpagalma terasi par papildu telpām, izbūvējot nepieciešamās inženiertehniskās sistēmas, gan vēlāk piebūvējot operāciju zāli, kur notiek Ausu, kakla, deguna, kā arī Acu klīnikas ārstu veiktās operācijas.

Līdz šim Dienas stacionārā atradās 24 palātas un daudzās palātās vienlaikus ārstējās vairāki pacienti, taču paredzēts, ka atjaunotajā stacionārā pacientiem un viņu pavadošajām personām būs pieejamas 34 vienvietīgas un epidemioloģiski drošas palātas ar atbilstošu gaisa apmaiņu un mikroklimatu, vairākas mūsdienu prasībām atbilstošas procedūru un apskates telpas.

Tāpat, lai arī gaidīšanas laiks uz konkrēto procedūru tiktu pavadīts jēgpilni un novērstu domas par gaidāmās procedūras norisi, būs pieejama plaša rotaļu telpa un labiekārtota publiskā telpa, kurā vecāki varēs pavadīt laiku ar bērnu.

Dienas stacionāra rekonstrukcija uzticēta Pilnsabiedrībai “P un P būvniecības grupa”, kas kopā ar SIA “ARH Stadija” gada laikā realizējusi apjomīgos projektēšanas un būvniecības darbus. Savukārt ēkas interjera veidošanā iesaistījās dizaina studijas “H2E”, lai ēkas interjers, navigācija un saturs tiktu integrēts jaunajā BKUS attīstības koncepcijā, kas mazajiem pacientiem palīdzēs mazināt trauksmi, rosinās uzticēšanos un veicinās atveseļošanās procesus. Kopējās plānotās rekonstrukcijas izmaksas ir nepilni 3 miljoni eiro.

Līdzīgas ziņas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

%d bloggers like this:

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: