Atklāta šī gada Baltijas lielākā gaismu festivāla Pakrojā tēma

0
(0)

Nu jau par ikgadēju tradīciju arī daudziem latviešu ceļotājiem kļuvusi Lielo Ķīnas laternu gaismas festivāla Pakrojas muižā apmeklēšana Ziemassvētku laikā. Šogad festivāla tēma būs kosmoss un okeāna dzīles, atklājusi muižas pārstāve Danute Vareikaite. Lielo Ķīnas laternu festivāls Pakrojas muižā sāksies 25.novembrī.

Lietuvas lielākā muižas kompleksa 15 hektāru teritoriju šogad rotās kosmiska izmēra gaismas laternas: planētas un komētas, raķetes un pat kosmosa stacija, lidojoši zvaigznāji un ledāji, stāsta organizatori.

Apmeklētāju izklaidei notiks arī gaismas un lāzera šovs, Ziemassvētku priekšnesumi un dejas ar polārlāčiem, sola pasākuma organizatori.

Mazajiem viesiem patiks Marsa kanjonu atrakcijas un Ziemassvētku vecīša rezidence Galaktikas plašumā ar rūķu ziemas dāvanu manufaktūrām.

Visi varēs iepirkties arī Visuma gardumu un gastronomisko atklājumu gadatirgū, kā arī debešķīgo garšu beķerejā.

Šī gada festivāla pamatā ir īpaša filozofija un koncepts, kas mājaslapā skaidrots šādi: “Katra daļiņa cilvēka ķermenī kādreiz ļoti sen piederēja kādai zvaigznei, kuras vairs nav. Pēc Lielā sprādziena, kas notika pirms 13,8 miljardiem gadu, laikā, kad veidojās mūsu Visums, sāka veidoties pirmās zvaigznes. Zvaigznēm arī ir noteikts dzīves laiks, – kad zvaigzne sasniedz pēdējo dzīves posmu, tā kļūst par supernovu un, visbeidzot, uzsprāgst, sūtot spilgtu gaismas uzliesmojumu un miljoniem kvēlojošu daļiņu visos virzienos.

Daudzus gadus vēlāk no šīm daļiņām izveidojās cita dzīvība – tā ir cilvēce. Un katrā mūsu ķermeņa šūnā ir mirstošās zvaigznes – supernovas centrā radušies elementi. Tātad, ja mēs kosmosa bezgalībā jūtamies nenozīmīgi un pavisam mazi, mēs ļoti, ļoti kļūdāmies. Mēs esam ne tikai pārnestā, bet arī tiešā nozīmē radīti no zvaigžņu putekļiem. Katrs no mums ir īpašs. Katrs cilvēks ir veidots no zvaigznes. Katrs cilvēks šeit, starp šīm planētām, visā šī kosmosa plašumā ir zvaigzne.

Festivāls Pakrojas muižā tiks atklāts 25. novembrī un tas apmeklētājus gaidīs Piektdienās nu svētdienās no pulksten 16.30 līdz 21.00, bet sestdienās no pulksten 16.30 līdz 22.00.

Vairāk informācijas www.pakrojasmuiza.lv.

Cik noderīgs bija šis raksts?

Noklikšķiniet uz zvaigznītes, lai to novērtētu!

Vidējais novērtējums 0 / 5. Balsu skaits: 0

Līdz šim nav balsis! Esi pirmais, kas novērtē šo ziņu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Tulkot »