Atlaides kredītiem attieksies arī uz dārgu mājokļu īpašniekiem

0
(0)

Kā piespiest bankas dalīt peļņu no procentu likmju kāpuma eirozonā? Šis jautājums atklāja manāmas pretrunas Finanšu ministrijas un Seima deputātu uzskatos.

Ministrijas priekšlikums par avansa nodokli banku peļņai, pēc dažu parlamentāriešu domām, nav pietiekami bargs, vēsta LTV raidījums “De facto”. Tāpēc deputāti gatavo savu variantu, kas līdz šim izskatās sarežģīti un potenciāli varētu negatīvi ietekmēt kreditēšanu nākotnē. Bankām ir īpašs pienākums, lai aizņēmējiem nākamgad varētu piešķirt atlaidi ikmēneša maksājumiem. Nav aizmirsti arī dārgāko mājokļu īpašnieki.

Seima Budžeta un finanšu komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs otrdien iepazīstināja savus kolēģus ar ideju par jaunu banku komisiju. Bija manāms, ka dažiem deputātiem tas bija jaunums. Nākamgad bankām būs jāmaksā ceturkšņa nodeva 0,5% apmērā no hipotekāro kredītu portfeļa, kopumā vairāk nekā 90 miljonu eiro gadā, kas tiks izmantota, lai uz pusi samazinātu hipotekāro kredītu ņēmēju kredītu procentu likmes. Atbalsts tiks sniegts tām mājsaimniecībām, kuras kredītiem tērē vismaz 20% no saviem ienākumiem un kuru kredīta atlikums nepārsniedz ceturtdaļmiljonu eiro.

Aizvadītajā komisijas sēdē izskanēja priekšlikumi par labvēlīgākiem nosacījumiem ģimenēm ar bērniem, kā arī kritika par nekustamā īpašuma uzpūstajām izmaksām. “250 tūkstoši ir luksusa māja vai luksusa dzīvoklis Rīgā. Un cilvēkiem, kas ņem šādu kredītu, naudas pietiek,” sacīja kredītņēmēju pārstāvis Edgars Leščinskis.

Komisijas priekšsēdētājs Reirs atbildēja, ka skatījies cenas septembrī, un vidējais trīsistabu dzīvoklis jaunbūvē Rīgā, nevis centrā maksā 250 tūkstošus eiro. Taču, spriežot pēc sludinājumiem, trīsistabu dzīvokļi galvaspilsētā kopumā nav tik dārgi. To apliecina nekustamo īpašumu kompānijas “Arco Real Estate” vadītājs Aigars Šmits.

“Ja skatāmies uz jaunajiem projektiem dzīvojamos rajonos, cena ir aptuveni 2300 eiro par kvadrātmetru. Ja ņemam tos pašus 60 kvadrātmetrus, tad tas ir līdz 150 tūkstošiem eiro,” saka Šmits. Savukārt, runājot par kredītiem 250 tūkstošu eiro apmērā, viņš minēja jauno privātmāju tirgu Rīgas apkaimē. Viņam Seima komisijas piedāvātais slieksnis ir optimāls.

Cik noderīgs bija šis raksts?

Noklikšķiniet uz zvaigznītes, lai to novērtētu!

Vidējais novērtējums 0 / 5. Balsu skaits: 0

Līdz šim nav balsis! Esi pirmais, kas novērtē šo ziņu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Tulkot »