Aukstuma alerģija: kā to pamanīt un kā no tās atbrīvoties

ziema aukstums sieviete Sh

Ja ārā ir auksts, deguns līst un acis asaro, tas ne vienmēr nozīmē, ka esat kaut kur saķēris vīrusu un tūlīt saslimsiet, raksta doctorpiter.ru.

Pēc alergoloģes un imunoloģes Ellas Čurjukinas teiktā, saaukstēšanās alerģija ir reti sastopama parādība. Tā galvenokārt rodas sievietēm vecumā no 18 līdz 25 gadiem, kas parasti dzīvo aukstos reģionos. Atšķirībā no apsaldējumiem, kas attīstās pakāpeniski, aukstuma alerģija var sākties jau dažas minūtes pēc aukstuma iedarbības – parasti ar nātreni. Papildus nātrenei šīs alerģijas var izraisīt arī.

  • angioneirotiskā tūska;
  • bronhu spazmas;
  • smagas iesnas;
  • konjunktivīts;
  • niezoši plakstiņi;
  • asarošana;
  • dermatīts – āda kļūst sausa, lobās un apsārtusi;
  • aukstā astma;
  • anafilaktiskais šoks.

Šī reakcija uz aukstumu nerodas no nekurienes. Patiesībā cēloņu var būt daudz. Pēc ārsta domām, tas var attīstīties uz infekcijas slimību fona – piemēram, vīrushepatīta, HIV, infekciozās mononukleozes, sifilisa, toksoplazmozes, boreliozes. Vai arī dažu medikamentu, piemēram, antibiotiku, lietošanas vai imunitātes pazemināšanās dēļ.

Kā uzzināt, vai tā ir alerģija

Kā stāsta Ella Čurjukina, ir divi veidi, kā diagnosticēt aukstuma alerģiju.

  1. Dunkana tests jeb aukstuma iedarbības tests. Ledu uz apakšdelma uzliek caur marli uz 3-5 minūtēm. Pēc tam ledus tiek noņemts, un roka tiek atstāta nenosegta aptuveni 15 minūtes. Ja pēc ceturtdaļstundas nav palikušas nekādas pēdas, jums nav alerģijas pret aukstumu. Ja rodas izsitumi, pūslīši vai pietūkums, tas nozīmē, ka mums ir alerģija.
  2. Provokatīvs tests. Personu uz laiku ievieto aukstā telpā, lūdz veikt vingrinājumus aukstumā vai ieliek apakšdelmu traukā ar aukstu ūdeni. Rezultāts tiek noteikts tāpat kā pirmās metodes gadījumā – ja nav pēdu vai alerģisku reakciju, viss ir kārtībā.

Ko darīt

Vissvarīgākais ir censties jau iepriekš pasargāt sevi no aukstuma un atbilstošas iespējamās organisma reakcijas. Alergologam-imunologam ir daži padomi, kā to panākt.

  1. Pusstundu pirms došanās ārā izdzeriet tasi karstas tējas. Taču atturieties no auksta ūdens un citu šķidrumu lietošanas.
  2. Izvēlieties apģērbu no dabīgiem audumiem, piemēram, kokvilnas. Tās palīdz saglabāt siltumu un novērš saaukstēšanos.
  3. Neaizmirstiet valkāt cepures, šalles, cimdus un dūraiņus, kad dodaties ārā. Tāpat kā apģērbu, arī siltos aksesuārus vislabāk izvēlēties no dabīgiem audumiem.
  4. Pārliecinieties, ka jūsu āra apģērbs paliek sauss.
  5. Palieliniet uzturā omega-3 taukskābēm bagātu pārtiku, piemēram, riekstus, zivis un olīveļļu.
  6. Ziemā izvairieties no ķermeņa skrubju, sārmainu ziepju un aukstu vannu lietošanas.
  7. Sāciet no devas atkarīgu sacietēšanas režīmu.

Kāds ir pareizais veids, kā veikt rūdīšanas procedūras

“Ieteicams sākt ar pēdām un pēc tam pakāpeniski pārlejiet vēsu ūdeni uz lielākām ķermeņa daļām – apakšstilbiem, plaukstām, apakšdelmiem utt. Ik pēc 3-5 dienām ūdens temperatūra pakāpeniski jāsamazina par 1-2 grādiem. Jums vajadzētu sākt ar 36 grādu ūdens temperatūru un apstāties pie 10 grādiem, un neaizmirstiet par turpmāku ādas berzēšanu,” – teica Ella Čurjukina.

Ja procesa laikā pēkšņi rodas alerģija, nedrīkst pārtraukt apsmidzināšanu. Kā saka ārsts, vienkārši paaugstiniet ūdens temperatūru, līdz simptomi izzūd. Piemēram, padariet to par 5 grādiem siltāku un pēc tam atkal sāciet to pazemināt, tikai uzmanīgāk – par 1 grādu ik pēc 5-7 dienām.

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Related posts

Ne labāk par transtaukskābēm: kāpēc cepšana ar sviestu ir bīstama tavam organismam?

4 pārtikas produkti, kurus nekad nevajadzētu ēst brokastīs

Ne novecojuši, bet veselīgākie – nekad vairs neizmetiet brūnu banānu

Šī vietne izmanto sīkfailus, lai uzlabotu jūsu pieredzi. Mēs pieņemam, ka jūs ar to piekrītat, bet jūs varat atteikties, ja vēlaties. Lasīt vairāk