Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 9 Sekunde(-s)

“Dzīvnieku mocītājiem piemērotie sodi joprojām ir pārāk maigi,” saka Latvijas Veterinārārstu biedrības (LVB) vadītājs Ilmārs Durītis. Par to ziņo ziņu aģentūra LETA.

Latvijas veterinārārsti ir neizpratnē par dzīvnieku mocītāju un bezatbildīgu saimnieku iecietību, teica Durītis.

“Ja cilvēkiem, kas nežēlīgi spīdzina un nogalina dzīvniekus, aizliedz turēt suņus tikai uz vienu gadu, tas ir signāls, ka dzīvība ir vērtīga tikai vārdos, nevis darbos,” viņš teica.

Vienlaikus LVB prezidents norādīja, ka Latvijā ir labs tiesiskais regulējums dzīvnieku aizsardzībai, taču iecietība pret dzīvnieku mocītājiem neļauj Latvijai būt vienā līmenī ar civilizētām valstīm izpratnē par atbildību pret dzīvniekiem.

“Ja par dzīvnieka spīdzināšanu un nogalināšanu joprojām tiek piemērots minimālais iespējamais sods, bet likumdošana par šādu noziegumu paredz brīvības atņemšanu līdz trim gadiem, jādomā, kādas izmaiņas tiesu sistēmā un sabiedrības attieksmē pret ikvienu dzīvu radību ir nepieciešamas,” sacīja A. Durītis.

Viņa sašutumam ir pamats. Kurzemes rajona tiesa nesen piesprieda nosacītus cietumsodus diviem cilvēkiem par suņa noslīcināšanu vannā. No sprieduma izriet, ka iereibusi sieviete pamudināja otru apsūdzēto, vīrieti, noslīcināt viņas aprūpē esošo suni. Vīrietis, kurš arī bija reibuma stāvoklī, ielika suni maisā un iegremdēja to vannā ar ūdeni, kur viņš turēja dzīvnieku zem ūdens, līdz suns nomira.

Tiesa abiem apsūdzētajiem piesprieda brīvības atņemšanu uz pieciem mēnešiem un atņēma tiesības turēt suņus vienu gadu. Sodi ir piespriesti ar sešu mēnešu pārbaudes laiku: tie netiks izpildīti, ja vien notiesātie sešu mēnešu laikā neizdarīs jaunu noziedzīgu nodarījumu un nepārkāps sabiedrisko kārtību.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Poļi neapmierināti par skolu slēgšanu Latvijā: tas ir labi Maskavai!
Next post Augļkopji sūdzas par katastrofāliem postījumiem, kurus šogad nodarījis sals