Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 14 Sekunde(-s)

Bauskas novadā patlaban ir vien 12 pedagogu vakances, aģentūra LETA uzzināja Bauskas novada pašvaldībā.

Bauskas novadā no 1016 pedagogu vakancēm gandrīz pusi aizpilda skolotāji vecumā no 25 līdz 44 gadiem. Nedaudz vairāk kā 12% skolotāju ir vecuma grupā 55-64 gadi, bet 65 gadus veci un vecāki skolotāji ir vien 28 jeb nepilni 3% no kopskaita. Savukārt 24 gadus un jaunāki skolotāji aizpilda 32 vakances.

Statistikas dati ir no Valsts izglītības informācijas datu bāzes, kur pedagogu, kurš strādā divās izglītības iestādēs, skaita kā divus pedagogus, skaidro pašvaldībā. Lielākā daļa vakanču izveidojās līdz ar viena pedagoga, kurš strādāja četrās izglītības iestādēs, katrā ar nelielu slodzi, traģisku aiziešanu. Tuvojoties 1.septembrim, situācija, visticamāk, jau būs citāda un tiks aktualizēta augustā.

Par vakanču aizpildīšanu pamatā rūpējas iestāžu vadītāji un Izglītības departaments, kas regulāri apkopo datus par aktuālajām vakancēm un informē par to interesentus, aģentūrai LETA atzina pašvaldības Izglītības departamenta vadītāja Antra Ozoliņa.

Pašlaik Bauskas novadā ir 12 pedagogu vakances, pauž pašvaldībā. Dizaina un tehnoloģiju skolotājs vajadzīgs Īslīces, Misas, Uzvaras, Codes un Griķu pamatskolās.

Piemēram, Bauskas 2.vidusskolai nepieciešami programmēšanas, angļu valodas un svešvalodas skolotāji, Pilsrundāles vidusskolai – latviešu valodas un literatūras, Misas pamatskolai – krievu valodas, Zālītes speciālajai pamatskolai – lietišķo aprēķinu skolotājs.

Uz kopējā Latvijas fona situācija Bauskas novadā ir laba, rezumēja Ozoliņa. Viņasprāt, Bauskas novadā ir labas izglītības iestādes, pozitīvi situāciju ietekmē arī Rīgas tuvums un Latvijas universitātes filiāle Bauskā, kur var apgūt profesionālā bakalaura studiju programmas “Pirmsskolas un sākumskolas skolotājs”, kā arī “Sākumskolas skolotājs ar tiesībām mācīt vienu priekšmetu pamatskolā”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Piektdien spīdēs saule, pēcpusdienā un vakarā gaidāms brāzmains vējš
Next post VVD atgādina par vairākiem nosacījumiem atpūtai pie jūras