Baznīcas nakts šogad norisināsies maija beigās

author
1 minute, 31 seconds Read

Kristīgais kultūras notikums “Baznīcas nakts” šogad norisināsies 27.maijā, tajā pašā dienā norisināsies arī “Atvērto baznīcu diena”, liecina informācija Latvijas evaņģēliski luteriskā baznīcas (LELB) mājaslapā.

Ikviena draudze 27.maijā ir aicināta turēt savu dievnamu atvērtu viesiem no plkst.10. Baznīcu dalības reģistrācija vienotajā pieteikuma anketā būs obligāta, un tā sāksies martā.

Baznīcu nakts un atvērto baznīcu dienas tēma šogad būs “Dzīvība”. Tēmu esot iedvesmojušas pārdomas par Jēzus sacīto svēto rakstu Jāņa evaņģēlija: “Es esmu nācis, lai tām būtu dzīvība un būtu pārpārēm”.

Mājaslapā norādīts, ka dzīvības tēma evaņģēlija gaismā paver iespējās pārdomāt un sarunāties par cilvēka dzīvības cieņu, svētumu un mērķi mūsu laikmeta izaicinājumu un pārbaudījumu kontekstā, starp kuriem ir gan Krievijas teroristiskais karš pret Ukrainu, gan cilvēka cieņas apdraudējumi ārējā mierā dzīvojošās Eiropas valstīs.

Līdzās iespējai draudzēm plānot “Baznīcu nakts” vakara programmu, LELB aicina baznīcas visos novados atsaukties dalībai arī notikumā “Atvērto baznīcu diena”. Dievnama atvērtība esot viens no misijas veidiem.

Papildus LELB aicina brīvprātīgajiem pieteikties pasākumu kalpošanas komandai. Tiek gaidīti novadu koordinatori, vizuālo un informatīvo materiālu maketētāji, kā arī nepieciešams ir atbalsts informatīvo vēstuļu un preses relīžu sagatavošanā, sadarbībā ar medijiem un novadu pašvaldībām. Brīvprātīgā darba intensīvākais laiks būs aprīlī un maijā.

Līdzīgas ziņas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

%d bloggers like this:

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: