Bērnu slimnīcā jaunajās telpās darbu sāk Neatliekamās medicīnas centrs

Bērnu slimnīcas jaunā ēka, kurā atrodas Ambulatorais veselības centrs un Neatliekamās medicīnas centrs.

Jaunatklātajā Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) ēkā no šodienas darbu sāks Neatliekamās medicīnas centrs, kura simbols būs zilā dzērve, aģentūru LETA informēja BKUS.

Neatliekamās medicīnas centra jaunajā ēkā atrodas epidemioloģiski drošas telpas, atsevišķa ieeja un reģistratūra, kā arī nodrošināta piekļuve Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vajadzībām.

Pacientu un darbinieku epidemioloģiskajai drošībai centrā atrodas īpaši aprīkotas palātas pacientiem ar bīstamām infekcijām.

Centra telpas ir 2652,6 kvadrātmetru platībā.

Vienlaikus pacientu vecākiem ir iespēja pie Neatliekamās medicīnas centra novietot automašīnas jaunajā automašīnu stāvlaukumā, kurā iebraukšana ir no Indriķa ielas.

Jau ziņots, ka jaunā BKUS ēka izmaksājusi 28,4 miljonus eiro, un no 2.oktobra tajā darbu sāka arī Ambulatorais veselības centrs.

Kopējā abu centru platība 7962,6 kvadrātmetri. Tā ir lielākā jaunā ēka, kura uzbūvēta BKUS šajā gadsimtā, uzsver slimnīcā.

Gan Ambulatorajā veselības centrā, gan Neatliekamās medicīnas centrā ir integrēta ne tikai jauna pieeja pacientu apkalpošanā, bet arī jaunas iekārtas un izmeklējumu iespējas. “Mērķtiecīgi attīstām ārstniecības procesu tā, lai nepieciešamība palikt slimnīca mazinātos,” norāda Bērnu slimnīcas valdes priekšsēdētājs Valts Ābols.

Lai nodrošinātu ārstniecības procesu jaunajā ēkā, iegādāts jauns, mūsdienu vajadzībām atbilstošāks medicīniskais aprīkojums, kas ļaus ne tikai precīzāk veikt izmeklējumus, bet arī integrēt datus slimnīcas informācijas sistēmā, kā arī objektīvi salīdzināt izmeklējumu rezultātus dinamikā. Vairāki izmeklējumi tagad būs iespējami arī pašiem mazākajiem pacientiem.

Kā norāda slimnīcā, idejas par to, kādām jābūt telpām, liktas kopā jau pirms desmit gadiem. “Spējām šo ēku uzbūvēt un aprīkot nepilnu divu gadu laikā, jo bijām tam gatavi, kad saņēmām Eiropas Savienības Atveseļošanās fonda finansējumu,” uzsver Ābols.

Kopējais projekta finansējums ir 28 419 800 eiro. No tā 10 319 800 eiro finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds. Tostarp 16 000 000 eiro ir Atveseļošanās fonds finansējums.

Papildu 2 100 000 eiro atvēlēti ēkas aprīkošanai. Te savu ieguldījumu devuši arī ziedotāji.

Būvprojekta autors ir Mārtiņš Ošāns. Projektu īstenojuši SIA “Mark arhitekti”. Uzraudzības darbus veikuši SIA “P.M.G”, savukārt galvenais būvuzņēmējs ir SIA “Arčers”.

Būvfirma “Arčers” pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2022.gada 1.jūnija līdz 2023.gada 31.maijam, strādāja ar 32,335 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 77,3% vairāk nekā gadu iepriekš, kā arī uzņēmums guva peļņu 730 506 eiro apmērā pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš, liecina “Firmas.lv” informācija.

Kompānija “Arčers” reģistrēta 1992.gadā, un tās pamatkapitāls ir 3,3 miljoni eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir AS “UGN”, bet patiesais labuma guvējs ir Armands Garkāns.

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Related posts

Valsts svētku laikā Rīgā būs būtiski satiksmes ierobežojumi

Izbraukt ārpus Rīgas ir sarežģīti. Cilvēkiem ratiņkrēslos reģionālie pārvadājumi daudzviet joprojām nepieejami

“Uz kuras gāzes šorīt vārīju olu – nezinu.” Rīdziniecei gāzes rēķinus sūta divi uzņēmumi

Šī vietne izmanto sīkfailus, lai uzlabotu jūsu pieredzi. Mēs pieņemam, ka jūs ar to piekrītat, bet jūs varat atteikties, ja vēlaties. Lasīt vairāk