Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 13 Sekunde(-s)

Lielākajā daļā Latgales un Vidzemes sniega dziļums pārsniedz 20 centimetrus (cm), vietām sasniedzot aptuveni 30 cm, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

Otrdien plkst.5 biezākā sniega kārta novērojumu stacijās bija 28 cm Siguldā un Alūksnē, 29 cm Līvānu novada Rožupē, kā arī 31 cm Dagdā. Pēdējā diennaktī sniega sega vietām kļuvusi par pieciem centimetriem biezāka.

Plānākā sniega kārta tobrīd bija 4 cm Kolkā un 10 cm Ainažos un Zvejniekciemā. Dziļākais sniegs novērojumu stacijās valsts rietumu daļā plkst.5 bija 19 cm Mērsragā un 20 cm Rucavā.

LVĢMC novērojumu stacijās sniega segu mēra ultraskaņas sensors speciāli sagatavotā laukumā. Meteoroloģiskās stacijas parasti atrodas atklātā vietā, un novērojumu punktā vējš nereti nopūš sniegu vai dažkārt izveido kupenu, tādēļ vidējais sniega segas biezums apkārtnē var būtiski atšķirties no tā, kas izmērīts novērojumu stacijā.

Otrdienas rītā daudzviet turpinās snigšana, Kurzemē nav lielu nokrišņu. Debesis apmākušās. Redzamību vietām pasliktina ne tikai sniegs, bet arī dūmaka.

Galvenokārt pūš lēns austrumu vējš, Kurzemē – ziemeļu, ziemeļaustrumu vējš, Latgalē – mērens dienvidaustrumu vējš.

Gaisa temperatūra 0..-3 grādi, Kolkā gaiss iesilis līdz +1 grādam.

Rīgā apmācies un sniegots rīts, lēns austrumu vējš, gaisa temperatūra -1 grāds. Sniega biezums 15 cm novērojumu stacijā pilsētas centrā un 18 cm Daugavgrīvā.

Maksimālā gaisa temperatūra pirmdien atbilstoši LVĢMC datiem bija no -2,9 grādiem Alūksnē līdz +0,5 grādiem Kolkā.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 11.decembrī bija +28 grādi Spānijas dienvidaustrumos. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz otrdienu -30 grādi Skandināvijas ziemeļos un Krievijā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Otrdien vietām Latvijā ilgstoši snigs
Next post Pirms Ziemassvētkiem Latvijā iespējami plūdi un vētra