Bijušajā Mercedes-Benz rūpnīcā Krievijas Federācijā, iespējams, tiks uzstādīti Ķīnas luksusa zīmola modeļi

Loading

Vācijas uzņēmuma ražotni netālu no Maskavas pagājušajā gadā iegādājās Avtodom Group, kas ir šī zīmola investors un dīleris.

Informācija par to, ka Vācijas autoražotājs gatavojas pamest Krievijas tirgu, parādījās jau 2022. gada vasarā. Oficiāli vietējās Mercedes-Benz pārstāvniecības pārstāvji apstiprināja uzņēmuma nodomu atbrīvoties no saviem aktīviem Krievijā oktobra beigās. Aktīvu sarakstā tika iekļauta rūpnīca Esipovas industriālajā parkā (Maskavas apgabals), kas darbojas tikai dažus gadus – ražotne tika atklāta 2019. gadā.

Mercedes-Benz Krievijas uzņēmuma pircējs bija vācu zīmola investors un dīleris Avtodom Group. Pagājušā gada beigās tika ziņots, ka nākamais jaunais īpašnieks (darījums vēl tiek izskatīts valdības komisijā ārvalstu investīciju uzraudzībai) plāno 2023. gada vidū atsākt rūpnīcas darbību netālu no Maskavas, un tika pieņemts, ka rūpnīcā sāks ražot premium klases automobiļu klāstu. Tomēr tobrīd Avtodom pārstāvis nepateica, par kādu zīmolu runa ir, un uzsvēra, ka sarunas turpinās.

Saskaņā ar Izvestia informāciju potenciālais GC Avtodom partneris, visticamāk, sāks Ķīnas luksusa zīmola Hongqi automobiļu montāžu bijušajā Mercedes-Benz rūpnīcā Krievijas Federācijā. Zīmola nosaukums tiek tulkots kā “Hongqi” un nozīmē “sarkanais karogs”, tas ir valsts koncerna FAW (First Automobile Works) daļa.

Saskaņā ar tās avotiem Hongqi krosoveri varētu būt pirmie, kas ienāks Krievijas tirgū. Kolesa.ru iepriekš ziņoja, ka Krievijas Federācijā ir sertificēts parkets HS5 un luksusa sedans H9. Jāatzīmē, ka zīmola jaunāko inovāciju sarakstā ir arī minivens HQ9 un liftbeks H6. Pēc Avtosmart (Avtodom meitas uzņēmuma) ģenerāldirektora Maksima Šiško teiktā, uzņēmuma galvenais mērķis ir radīt “pilnvērtīgu aizvietotāju” Mercedes-Benz, BMW un Audi. Viņš tos definēja kā “ierastos zīmolus, kuriem mēs pārdodam 150-200 tūkstošus automobiļu gadā”, un piebilda, ka “šī segmenta potenciāls ir liels”.

Cits avots uzskata, ka Hongqi kravas automobiļus patiešām varētu sākt montēt rūpnīcā Maskavas apgabalā, bet, iespējams, kopā ar citiem “mātesuzņēmuma” FAW modeļiem. Jāatzīmē, ka saskaņā ar Krievijas Federācijas oficiālās tīmekļa vietnes datiem šeit jau tagad pārdošanā ir atrodams pāris krosoveru – FAW Bestune T77 un Besturn X40.

Saskaņā ar iepriekš publicēto OTTS, Hongqi HS5 Krievijā būs pieejams ar benzīna 2,0 litru “turbo četru” dzinēju, kas piedāvā 218 ZS un maksimālo griezes momentu 340 Nm. Dzinējs darbojas kopā ar sešu pakāpju “automātu” Aisin. Tikai pilnpiedziņa (lai gan vietējā tirgū ir pieejamas arī priekšpiedziņas versijas).

Savukārt sedans Hongqi H9 Krievijas tirgū tiks prezentēts ar tāda paša tilpuma benzīna turbomotoru ar četru cilindru dzinēju, tā jauda ir 245 ZS, bet griezes moments – 380 Nm. Šis dzinējs tiek komplektēts ar septiņu pakāpju divsajūgu robotu. Piedziņa ir tikai aizmugurējā.

Sīkāka informācija par to, kādi automobiļi riposies bijušajā Mercedes-Benz rūpnīcā Krievijā, parādīsies vēlāk, iespējams, nākamajā mēnesī. Kā ziņo Autonews.ru, Avtodom nav apstiprinājis informāciju par plāniem montēt Hongqi modeļus.

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Pievienojies un saņem svarīgākās Latvijas un pasaules ziņas!
Šis ir laiks, kad objektīva informācija par notiekošo ir svarīgāka nekā jebkad agrāk. Mēs jums sniegsim šādas ziņas. Apstipriniet savu vēlmi saņemt ziņas, nospiežot pogu "Pievienojies", un jūs nepalaidīsiet garām svarīgu informāciju par notiekošo Latvijā un pasaulē.
Pievienojies un saņem svarīgākās Latvijas un pasaules ziņas!
Šis ir laiks, kad objektīva informācija par notiekošo ir svarīgāka nekā jebkad agrāk. Mēs jums sniegsim šādas ziņas. Apstipriniet savu vēlmi saņemt ziņas, nospiežot pogu "Pievienojies", un jūs nepalaidīsiet garām svarīgu informāciju par notiekošo Latvijā un pasaulē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Tulkot »

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: