Mūsdienās gandrīz ikviens var apmeklēt jebkuru vietu pasaulē. Vietas, kas iepriekš šķita nepieejamas, tagad ir atvērtas tūristiem. Tomēr no dažiem no tiem joprojām vajadzētu izvairīties. No otras puses, pat visbīstamākās pilsētas pasaulē joprojām ir iekārojamas. Bet, ja jūs nolemjat tos apmeklēt, labāk ir iepriekš uzzināt par riskiem un veikt visus nepieciešamos piesardzības pasākumus.
Karakasa, Venecuēla
Pēdējā laikā Venecuēlas galvaspilsētā īpaši aktuāla ir narkotiku kontrabandas problēma. Pilsētas varas iestādes visus spēkus meta cīņā pret ielu bandām. Taču viņiem joprojām nav izdevies apturēt nebeidzamo zādzību, laupīšanu un pat slepkavību straumi. Jebkurš Karakasas apmeklējums var pārvērsties par traģēdiju. Tāpēc pat valsts valdība iesaka tūristam joprojām atturēties no apmeklējuma. Diemžēl ne tikai Venecuēlas galvaspilsētā ir augsts noziedzības līmenis – lielākā daļa valsts pilsētu ir ne mazāk bīstamas.
Kas vēl jums jāzina par pilsētu:
Karakasa ir neoficiāli atzīta par pasaules ielu mākslas galvaspilsētu. Lielākā daļa Karakasas sienu un žogu ir kļuvuši par mākslinieku audekliem. Turklāt visa ielu māksla šeit ir absolūti legāla.
Karakasas Centrālā universitāte tās unikālās arhitektūras dēļ tika iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.
Karakasas iedzīvotāji biežāk nekā citi kļuva par uzvarētājiem pasaules skaistumkonkursos. Pēdējo reizi kronis tika Ivianam Sarkosam 2011. gadā.
Siudadhuaresa, Meksika
Narkotiku problēmas pastāv ne tikai Venecuēlā, bet visā Dienvidamerikā. Starp citu, bīstamākās pilsētas pasaulē bieži vien ir lielākās valstī. Tātad Ciudad Huarez ir ne tikai viena no lielākajām Meksikas pilsētām, kas atrodas gandrīz uz robežas ar ASV. Bet arī “lepnais” “Pasaules slepkavību galvaspilsētas” titula nesējs. Policija pilsētās bieži sadarbojas ar vietējām narkotiku grupām, tāpēc daudzi noziegumi Sjuaresā varasiestādēm paliek nepamanīti.
Kas vēl jums jāzina par pilsētu:
Savādi, bet Siudadhuaresa ir visvairāk attīstītā pilsēta Meksikā. Tā ir mājvieta vairāk nekā pusotram miljonam cilvēku. Starp citu, šeit reģistrēts straujākais iedzīvotāju skaita pieaugums valstī.
Īsa brauciena attālumā no pilsētas atrodas viens no lielākajiem atrakciju parkiem pasaulē Western Playland.
Šeit atrodas arī pasaulē lielākais ūdens atrakciju parks – Wet N Wild Water world – tikai trīsdesmit kilometru attālumā no Ciudad Juarez.
Keiptauna, Dienvidāfrika
Augstā noziedzība Keiptaunā skaidrojama ar iedzīvotāju nabadzību un pastāvīgiem sociālajiem nemieriem. Neskatoties uz to, daudzus tūristus piesaista Dienvidamerika tās dabas skaistumu, savvaļas dzīvnieku un citu atrakciju dēļ. Tomēr Keiptauna neuzmanīgajiem ceļotājiem var sagādāt daudz nepatīkamu pārsteigumu. Speciālisti neiesaka apmeklēt visbīstamākās pilsētas pasaulē. Keiptauna ir viena no tām. No šīs pilsētas vislabāk izvairīties periodos, kad tūristu aktivitāte ir zema, izvairieties no bēdīgi slaveniem rajoniem un nestaigājiet pa ielām vienatnē.
Kas vēl jums jāzina par pilsētu:
Kirstenbošas botāniskie dārzi ir atzīti par unikālākajiem pasaulē. Tajos ir simtiem dažādu augu, kurus audzē vietējie speciālisti.
Malajiešu kvartāls atrodas Keiptaunas centrā. Desmitiem mazu māju visās varavīksnes krāsās slēpjas daudz interesantu stāstu.
Pilsētas simbols ir slavenais Galda kalns. Viduslaikos tas bija orientieris navigatoriem, un tagad tas ir iekļauts 7 jauno pasaules brīnumu sarakstā.
Riodežaneiro, Brazīlija
Daudzās Brazīlijas pilsētās ir problēmas ar noziedzību, un Riodežaneiro nebūt nav visbīstamākā no tām. Neskatoties uz to, Rio ir valsts noslogotākais tūristu galamērķis, tāpēc šai pilsētai ir vērts pievērst īpašu uzmanību. Patiesībā pēdējā laikā noziedzības līmenis šeit ir kļuvis daudz zemāks. Tomēr daudzos Rio apgabalos jums joprojām ir jābūt īpaši uzmanīgiem, īpaši naktī. Turklāt neaizmirstiet par piesardzību pārpildītās pludmalēs un kūrortos.
Kas vēl jums jāzina par pilsētu:
Ikviens zina par slavenajiem karnevāliem un Kristus statuju. Taču daudziem var šķist pārsteigums, ka Rio bija Portugāles galvaspilsēta 12 gadus. Tā ir vienīgā Eiropas galvaspilsēta vēsturē, kas atradās ārpus Eiropas.
1950. gadā šeit notika vēsturē lielākā futbola spēle. Brazīlijas un Urugvajas spēle nonāca gandrīz divsimt tūkstošu skatītāju īpašumā.
Šeit atrodas pasaulē lielākais mežs pilsētā. Florest la Tijuca aizņem apmēram 33 kvadrātkilometrus tieši Rio centrā.
Gvatemala, Gvatemala
Gvatemala ar katru gadu kļūst arvien populārāka tūristu vidū. Tomēr šī valsts ar bagātu vēsturi Karību jūras piekrastē nav izbēgusi no narkotiku kontrabandas problēmas. Pieredzējuši ceļotāji iesaka baudīt valsts skaistumu pēc iespējas tālāk no galvaspilsētas. Galu galā visi zina, ka bīstamākās pilsētas pasaulē, piemēram, Gvatemala, var sagādāt nepatīkamus pārsteigumus. Turklāt Gvatemalas galvenajā pilsētā ir augsts slepkavību skaits, un ielu laupīšanas, uzbrukumi sabiedriskajam transportam un automašīnu zādzības ir izplatītas.
Kas vēl jums jāzina par pilsētu:
Galvaspilsētas apkaimē tiek filmēti simtiem filmu un mūzikas video. Unikālā daba un zemie nodokļi padara šīs vietas par vispievilcīgākajām filmu producentiem.
1910. gadā Gvatemalas iedzīvotāji Federiko Leingofs un Eduardo Kabarruss izgudroja šķīstošo kafiju Galvaspilsētas centrā atrodas aktīvs vulkāns Pacaya. Pēdējo reizi tas izcēlās 2015. gadā.