Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 9 Sekunde(-s)

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) ir nolēmusi izmaksāt 30 000 eiro kompensāciju gadījumos, kad pacienta veselībai kaitējumu nodarījusi vakcinācija Covid-19, liecina Veselības ministrijas (VM) sagatavotais informatīvais ziņojums, kuru otrdien, 21. februārī, izskatīs valdība.

ZVA 24. janvārī nolēma piešķirt kompensāciju 5000 eiro apmērā par vidēji smagiem vai smagiem veselības traucējumiem pēc vakcinācijas pret koronavīrusu ar Spikevax. Tajā pašā dienā tika nolemts izmaksāt arī 10 000 eiro kompensāciju par vidēji smagu veselības bojājumu, ko pacientam izraisīja Comirnaty vakcīnas blakusparādības.

Savukārt ZVA 26. janvārī nolēma izmaksāt kompensāciju 10 000 eiro apmērā par vidēji smagu kaitējumu pacienta veselībai pēc vakcinācijas ar vakcīnu Covid-19 Vaxzevria un 31. janvārī – 5000 eiro par vidēji smagu kaitējumu pacienta veselībai pēc vakcinācijas ar vakcīnu Comirnaty.

Tādējādi no 2023. gada 6. februāra kopējās kompensācijas izmaksas ir 30 000 euro, kas jāsamaksā saskaņā ar ZVA lēmumiem.

Veselības ministrija iepriekš līdzekļus piešķīra no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”, taču ministrija skaidroja, ka šoreiz to nevar izdarīt līdz likuma “Par valsts budžetu 2023. gadam un valsts budžeta līdzekļu segumu 2023., 2024. un 2025. gadam” pieņemšanai. Tāpēc Veselības ministrija ierosina ZVA pārņemt saistības un veikt maksājumus no valsts aģentūras budžeta.

Kā jau iepriekš ziņots, ZVA lemj par kompensācijas maksājumiem. Saskaņā ar Infekciju kontroles likumu Covid-19 kompensācijas pieteikumu var iesniegt ne vēlāk kā divu gadu laikā no kaitējuma veselībai konstatēšanas dienas, bet ne vēlāk kā trīs gadu laikā no vakcinācijas dienas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Pieaug pieprasījums pēc olām un mājputnu gaļas
Next post Xiaomi gatavojas laist klajā budžeta viedtālruni Redmi A2 ar dubulto kameru, MediaTek Helio G36 procesoru un cenu zem 100 eiro