Lasīšanas Laiks:2 Minute(-s), 1 Sekunde(-s)

“Seagull” būs sākumlīmeņa modelis, kas zīmola hierarhijā būs pakāpiens zem hečbeka Dolphin. Sākumlīmeņa versijas cena rubļu izteiksmē ir zemāka par miljonu.

Ķīnas zīmols BYD tika dibināts 1995. gadā Šeņdžeņā (Guandunas province, Ķīna). Zīmola nosaukums ir saīsinājums, kas angļu valodā nozīmē “Build Your Dreams”, t.i., “uzcel/īstenosi savus sapņus”. Pagājušā gada pavasarī debesu ražotājs pārtrauca automobiļu ar tradicionālajiem benzīna dzinējiem ražošanu, un tagad zīmola klāstā ir tikai elektriskie un hibrīda modeļi. Uzņēmums plāno pilnībā atteikties no modeļiem ar iekšdedzes dzinējiem 2040. gadā.

Attēlā: BYD Seagull
Saskaņā ar 2022. gada datiem dīleriem BYD izdevās pārdot vairāk nekā 911 000 elektromobiļu visā pasaulē, kas izvirzīja zīmolu otrajā vietā aiz amerikāņu Tesla, kuras pārdoto automašīnu skaits bija 1,31 miljons vienību. Jāatzīmē, ka par BYD jaunāko modeli vēl nesen tika uzskatīts nelielais piecu durvju hečbeks Dolphin, kas tirgū nonāca 2021. gada vidū. Jau 2022. gada beigās “piecdurvju” piedzīvoja nelielu restilingu.

Tomēr pavisam drīz sākumlīmeņa modeļa vietu ieņems BYD Seagull. Šī subkompaktā piecu durvju hečbeka fotogrāfijas 2023. gada janvāra sākumā tika publicētas Ķīnas Rūpniecības ministrijas datubāzē, vēlāk tajā pašā mēnesī parādījās uz Ķīnas ceļiem uzņemti modeļa attēli bez kamuflāžas.

Tagad ir pieejami oficiāli “Seagull” attēli, turklāt ražotājs ir nosaucis automobiļu cenu: vietējā tirgus cenu birka būs 80 tūkstoši juaņu (ekvivalents aptuveni 898,7 tūkstoši rubļu pēc pašreizējā valūtas kursa), bet top versija maksās vismaz 100 tūkstošus juaņu (aptuveni 1,12 miljoni rubļu).

BYD Seagull ir daļa no zīmola “okeāna” līnijas. “Mazā” garums ir 3780 mm (par 345 mm mazāks nekā hečbekam Dolphin), platums – 1715 mm (par 55 mm mazāks), augstums – 1540 mm (par 30 mm mazāks) un attālums starp asīm – 2500 mm (par 200 mm mazāks).

“Chaika” saņēmusi vienkāršu LED lukturi, režģa vietā – tukšu tukšumu, lielu trapecveida gaisa ieplūdes atveri priekšējā bampera apakšdaļā, melnus centrālo un aizmugurējo jumta balstu, spoileri piekto durvju augšdaļā un ar platas joslas palīdzību savienojošus aizmugurējos lukturus. Fotogrāfijas un oficiāli interjera attēli vēl nav pieejami.

Pagaidām subkompaktajam hečbekam BYD Seagull ir deklarēts tikai viens “uzpildes” variants: runa ir par vienu 75 zirgspēku elektromotoru. Cita tehniskā informācija, tostarp akumulatora ietilpība un nobraukums ar vienu uzlādi, tiks paziņota vēlāk. Plānots, ka jaunā modeļa pārdošana sāksies aprīlī.

Šobrīd šī Ķīnas zīmola automobiļi Krievijā oficiāli nav pārstāvēti, taču pagājušajā rudenī masu medijos izskanēja baumas, ka automobiļu piegādes varētu tikt izveidotas: tika ziņots, ka Baltkrievijas uzņēmums iesniedzis dokumentus Rosstandart, lai saņemtu OTT trīs BYD modeļiem – krosoverim Song Plus, sedanam Qin Plus un hečbekam Dolphin.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Jaunais Chevrolet Aveo nonāk tirgū un ir lētāks par Kia Rio
Next post KG Mobility (agrāk SsangYong) Seulas automobiļu izstādē: 1 sērijveida modelis un 3 koncepti