Ceļgaliem jābūt kraukšķīgiem. Kā saglabāt veselas locītavas dabā?

Kāpēc, strādājot laukos, vajadzētu dzert vairāk ūdens un vai locītavu kraukšķināšana ir bīstama. Par to stāsta ortopēds traumatologs Dmitrijs Eršovs.

Ja ziemā un pavasarī neesat uzturējis formu, var rasties muskuļu pārslodze. Ja gatavojaties strādāt vairākas dienas, ir labi plānot darba slodzi, pirmajā dienā veicot vieglāku darbu. Es iesaku, lai jums pa rokai būtu pa rokai pretsāpju līdzekļi tablešu veidā vai ziedes veidā. Noderīgi ir arī miorelaksanti un asinsspiedienu mazinoši līdzekļi. Atsevišķs ieteikums – lūdzu, sekojiet līdzi izdzerto šķidrumu daudzumam. Lielas slodzes periodos dzeriet vairāk ūdens. Pretējā gadījumā var paaugstināties asinsspiediens, kas ir saistīts ar sirdsdarbības traucējumu iespējamību.

Ja Jums ir sāpīgas locītavas, samaziniet slodzi. Ja Jums ir problēmas ar gūžas locītavām, nestaigājiet ilgstoši, mazāk pārvietojieties un nenesiet smagus priekšmetus. Ja jums ir sāpīgas roku locītavas, palūdziet kādam tuviniekam apgriezt zarus vai veikt līdzīgus darbus. Ja strādājat, ceļgaliem balstoties uz zemes, vislabāk ir izmantot polsterētu sēdekli. Arī sēdeklis ir piemērots, lai atslogotu locītavas.

Krūpošana ceļgalos ne vienmēr liecina par locītavu problēmām. Ja dārzā esat strādājis tupus (tupus), pēc tam piecelies un dzirdat, ka ceļgala locītavā dzirdat kraukšķi un jums sāp, tas varētu būt meniska traumas simptoms. Nav nepieciešams uzreiz skriet uz slimnīcu. Jums būs nepieciešams atpūsties. Svarīgi būs uzraudzīt slimības progresēšanu. Ja ceļgals ir stipri pietūcis, sāpīgs, to nevar iztaisnot vai saliekt, vai arī Jūs nevarat nostāties uz kājas, Jums jādodas uz ārstniecības iestādi.

Smagu smagumu celšana nav laba ideja, ja nekad iepriekš neesat to darījis. Mēģiniet samazināt priekšmetu svaru. Lūdziet kādu, lai jums palīdz. Nenēsājiet priekšmetus rokās, bet izmantojiet ratiņus. Smagus priekšmetus paceliet, nevis noliecoties virs tiem, bet gan tupot pie tiem tā, lai mugura būtu taisna. Piespiediet svaru pie sava rumpja. Labāk nosmērēties, nekā turēt priekšmetu izstieptās rokās, tādējādi bojājot muguru. Izvairieties arī no sasvēršanās. Ja nesat ūdeni (piemēram, spaiņos), sadaliet to divos traukos – pa vienam katrā rokā.

Strādājot dārzeņu dārzā, ir svarīgi arī saglabāt veselu muguru. Jums jāmaina ķermeņa stāvoklis – ne vienmēr noliecieties uz priekšu. Ir nepieciešams periodiski iztaisnoties, pārmaiņus strādāt un atpūsties vai nodarboties ar aktivitātēm. Tas ir, fizisku darbu aizstāt, piemēram, ar garīgo darbu vai citām aktivitātēm. Tā vietā, lai strādātu dārzā, jādodas dabā, jādodas pārgājienā.

Vissvarīgākais, neaizmirstiet par personīgās aizsardzības nepieciešamību. Mīkstie audumi nevar izturēt slodzi, ja pirms tam neesat smagi strādājis. Uz rokām valkājiet cimdus, strādājot ar motorzāģi vai cirvi, izmantojiet aizsargbrilles. Laba ideja ir valkāt zābakus parasto zābaku vietā. Traumatoloģijas nodaļās bieži tiek uzņemti pacienti ar sadzīves instrumentu radītām traumām.

Ja mugura ir saspiesta dārzā, pirmais, kas jādara, protams, ir jāpārtrauc fiziskās aktivitātes un jāieņem horizontāls stāvoklis uz līdzenas virsmas. Zem ceļa locītavas var novietot spilvenu. Dažos gadījumos ērtāk ir gulēt uz sāniem.

Mēģiniet atpūsties un iedzert pretsāpju līdzekli. Ja sāpes sāk mazināties, labāk turpināt atpūsties un nākamajā dienā novērot progresu. Ja sāpes saglabājas, vērsieties pie ārsta. Parastie pretsāpju līdzekļi ne vienmēr palīdz, ja cilvēkam mugurkaula jostas daļā ir diska trūce.

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Related posts

Ārsti brīdina nesēdēt tualetē ilgāk par 10 minūtēm. Kāpēc?

“McDonald’s” ēstuvēs ASV fiksēts baktērijas E. coli uzliesmojums. Viens cilvēks miris

Apkures sezona sākusies – kā pasargāt acis no sausā gaisa ietekmes?

Šī vietne izmanto sīkfailus, lai uzlabotu jūsu pieredzi. Mēs pieņemam, ka jūs ar to piekrītat, bet jūs varat atteikties, ja vēlaties. Lasīt vairāk