Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 11 Sekunde(-s)

Cēsu novadā applūdis un slēgts vietējās nozīmes autoceļš Unguri-Lielstraupe-Brasla (V280) posmā pie Milmēnu dīķa uz Straupes un Stalbes pagasta robežas, pavēstīja VSIA “Latvijas valsts ceļi” (LVC) pārstāvji.

LVC norāda, ka apbraukšana ir iespējama pa autoceļiem Dravnieki-Kaijas-Straupe-Līgatne (V127), Umurga-Cēsis-Līvi (P14) un Valmieras šoseju (A3).

Vienlaikus LVC informē, ka šobrīd šķīdonis ir konstatēts 47 valsts autoceļu posmos. Šajos autoceļu posmos ir ieviesti īslaicīgi masas ierobežojumi – liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par desmit tonnām.

Tāpat LVC informē, ka Kurzemē ir 22 nestspēju zaudējušu posmu, Zemgalē – četri, Latgalē – viens un Rīgas reģionā – divi.

Atkusnī, kad uz ceļiem nonāk liels ūdens daudzums, uz autoceļiem ar grants segumu iestājas šķīdonis – pārmitrināts grants segums zaudē nestspēju un braukšanas apstākļi pasliktinās. Lai nestspēju zaudējušie autoceļi netiktu neatgriezeniski sabojāti, uz tiem ievieš autotransporta masas ierobežojumu – tiek liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par desmit tonnām, skaidro LVC pārstāvji.

Savukārt atļaujas kravu izvešanai šķīdoņa laikā netiek izsniegtas, satiksmes ierobežojumu ievērošanu kontrolē Valsts policija. Bez ierobežojumiem šķīdonī atļauts braukt operatīvajam un sabiedriskajam transportam, svaigpiena pārvadātājiem, kā arī transportam, kas izved kritušus lopus.

Grants autoceļu uzturēšanas darbus šķīdoņa laikā nav iespējams veikt – uzbraucot ar smago tehniku uz pārmitrināta, nestspēju zaudējuša ceļa, tas tiks sabojāts vēl vairāk. Uzlabot grants ceļa stāvokli var tikai tad, kad tas ir apžuvis.

Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem vai citiem ar satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem novērojumiem, iespējams informēt, zvanot uz LVC diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 8000 5555.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Rinkēvičs apžēlo vienu notiesātu personu
Next post Traģēdija uz vilciena sliedēm Cēsu pusē. Raidījums skaidro iespējamos cēloņus