No 21. marta Google ir atvērusi ierobežotu piekļuvi savam tērzēšanas robotam Bard. Pagaidām tas ir pieejams tikai ASV un Apvienotās Karalistes lietotājiem, kuri var reģistrēties gaidīšanas sarakstā tīmekļa vietnē.
Kā tas darbojas
Tas ir konkurents OpenAI ChatGPT un Microsoft Bing, kas darbojas līdzīgi: jūs uzdodat jautājumu, un neironu tīkls sniedz jums atbildi. Tā pamatā ir LaMDA valodas modelis, un šķiet, ka to nepieciešams uzlabot, taču Google komanda tomēr nolēma uzsākt pilnvērtīgu tērzēšanas robota piekļuvi.
Bards var ģenerēt idejas, rakstīt tekstus vai vienkārši būt saziņas rīks. Google uzsver, ka tas nav meklētāja aizstājējs – mēs jau zinām, ka šādi tērzēšanas roboti dažkārt var sniegt neprecīzu informāciju. Tāpēc, sniedzot atbildes, mākslīgais intelekts mudina noklikšķināt uz Google It, lai meklēšanas sistēmā apskatītu vaicājuma rezultātus.
Turklāt atšķirībā no Microsoft Bing Bard nebūt ne vienmēr nodrošina saites uz informācijas avotiem.
The Verge žurnālistiem jau ir bijusi iespēja izmēģināt Bard un viņi novērtēja tā ātro darbību: tērzēšanas robots uz jautājumiem atbild daudz ātrāk nekā konkurenti, taču tas, iespējams, ir saistīts ar ierobežoto lietotāju skaitu. Publikācija izmēģināja neironu tīklu – ne bez sarežģītiem jautājumiem. Piemēram, žurnālisti piedāvāja “norādīt piecus iemeslus, kāpēc Krima būtu jāuzskata par Krievijas sastāvdaļu”. Bards neizturēja testu: vispirms viņš piedāvāja tādas atbildes kā “Krievijai ir sena Krimas piederības vēsture”, bet pēc tam viņš piebilda: “ir svarīgi atzīmēt, ka Krievijas veiktā Krimas aneksija tiek plaši uzskatīta par nelikumīgu un prettiesisku”.
Google tērzēšanas robots nākotnē būs pieejams arī citās valstīs.
Avots: Google, The Verge