Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 18 Sekunde(-s)

Cik ilgi suns var iztikt bez ēdiena un kad jādodas pie veterinārārsta?

Suņi var iztikt bez ēdiena trīs līdz piecas dienas, kamēr viņi dzer ūdeni, taču tas nenozīmē, ka jums vajadzētu gaidīt tik ilgi, ja pamanāt, ka jūsu suns neēd. Ja jūsu suns parasti labi ēd un pēkšņi zaudē apetīti un interesi par ēdienu, tas ir “sarkanais karogs”. Vairāk nekā divu ēdienreižu izlaišana ir skaidrs signāls, ka jāzvana savam veterinārārstam.

Bez ēdiena suns var dzīvot ilgāk nekā bez ūdens. Šiem dzīvniekiem ļoti ātri iestājas dehidratācija. Ja jūsu mīlulis visu dienu neko nedzer, jādodas pie ārsta. Mājdzīvnieks, kurš nedzer, var būt kritiskā stāvoklī.

Pievērsiet uzmanību šīm suņu dehidratācijas pazīmēm:

aizrīšanās; ēstgribas zudums; sauss deguns; sausas, lipīgas smaganas; bālas smaganas vai spilgti sarkanas smaganas; biezas siekalas; ādas elastības zudums.

Iemesli, kāpēc suns nedzer, ir atkarīgi no tā fiziskā un psiholoģiskā stāvokļa. Suns var būt satraukts, stresā, dažkārt viņam var būt zobu problēmas vai arī tā var būt reakcija uz vakcināciju. Jebkurā gadījumā diagnozi var noteikt tikai ārsts.

Ko darīt, ja jūsu suns ir “ēdājs”?

Ja jūsu suns ir izvēlīgs ēdājs un neēd to, ko viņam dodat, veterinārārsti iesaka rīkoties šādi:

Mēģiniet suņa barībai pievienot nedaudz gaļas. Ir vērts to darīt pa mazumiņam, jo suns nākotnē var atteikties ēst bezgaļas barību. Sauso barību iemērciet vistas vai liellopa gaļas buljonā ar zemu nātrija saturu. Sildiet suņa barību (sauso vai mitro) mikroviļņu krāsnī. Barojiet suni katru dienu vienā un tajā pašā laikā, lai viņam būtu noteikts grafiks. Nedodiet sunim pārāk daudz našķu. Barojiet suni no rotaļlietas – puzles, lai maltītes laiks būtu jautrs un interesants.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Kāpēc jūs nevarat uzvarēt skatīšanās spēle ar kaķi?
Next post Četri veidi, kā izvairīties no aptaukošanās ziemā slinkiem cilvēkiem