Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 8 Sekunde(-s)

No nākamā gada februāra Latvijā sāks izsniegt jauna parauga pases, līdz ar to no 2024. gada 12. februāra uz pusi pieaugs arī nodevas apmērs par pasu izsniegšanu, liecina Iekšlietu ministrijas (IeM) sagatavotie grozījumi Ministru kabineta noteikumos. Par šādu pavērsienu sašutumu neslēpa pašmāju sociālo tīklu lietotāji.

IeM rosinātie grozījumi paredz, ka  par pases izsniegšanu pieaugušajam bez atvieglojumiem desmit darba dienu laikā būs jāsamaksā valsts nodeva 60 eiro līdzšinējo 30 eiro vietā.

Personu apliecinošiem dokumentiem to lietošanas laikā aizsardzība pret viltošanu samazinās, tāpēc, lai mazinātu riskus, kas saistās ar viltotu dokumentu izmantošanu, personu apliecinošu dokumentu paraugs periodiski ir jāuzlabo, mainot dizainu un ieviešot jaunākas paaudzes līdzekļus pret viltošanu, izmaiņas pamato PMLP.

Jaunajos pasu paraugos būšot iekļauti “inovatīvi pretviltošanas risinājumi”. Jaunā parauga pases būs biezākas – tajās no 34 uz 42 palielināts lapu skaits.

Iespējamais cenu pieaugums pamatīgi sadusmoja daudzus sociālo tīklu lietotājus. 

Par pases izsniegšanu bērnam līdz 20 gadu vecumam un personām ar atvieglojumiem desmit darba dienu laikā būs jāmaksā 30 eiro līdzšinējo 15 eiro vietā. Valsts nodeva par steidzamu pases izsniegšanu pieaugušajam bez atvieglojumiem divu darba dienu laikā būs 110 eiro līdzšinējo 55 eiro vietā. Savukārt nodeva par paātrinātu pases izsniegšanu bērnam būs 55 eiro līdzšinējo 30 eiro vietā.

Grozījumi Personu apliecinošu dokumentu noteikumos un noteikumos par valsts nodevu par personu apliecinošu dokumentu izsniegšanu vēl būs jāizskata valdībai. PMLP pieļauj, ka izmaiņu ieviešanas datums vēl var tikt koriģēts.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Ziemassvētkos darbu pārtrauks Rīgas restorāns “Burga”
Next post Merzļikins un Girgensons nepiedalās savu komandu savstarpējā mačā