Cupra Raval: jaunā krosovera oficiālais nosaukums un svaigas fotogrāfijas

Loading

Spānijas zīmola “zaļajam” jaunumam būs pāris “dvīņu” modeļu ar Volkswagen un Skoda zīmoliem. Modeli sāks ražot 2025. gadā.

Cupra no mātesuzņēmuma Seat atdalījās 2018. gada sākumā, pirms tam “uzlādētās” Seat versijas saņēma attiecīgu papildinājumu nosaukumā. Zīmola klāstā pašlaik ir vairāki automobiļi, piemēram, sērijveida krosovers Tavascan, kas debitēja pagājušā mēneša beigās. Un nākotnē klāstu papildinās vēl kāds jauns papildinājums, arī SUV segmentā.

Attēlā: Cupra Raval prototips.
Uzņēmums ir atklājis topošā sērijveida modeļa nosaukumu – Cupra Raval. Tas ir saistīts ar viena no Barselonas kvartāliem nosaukumu. Atgādināsim, ka krosovers tiks veidots uz sporta izstādes automobiļa UrbanRebel bāzes, kas 2021. gada rudenī tika prezentēts Minhenes autoizstādē. Gandrīz sērijveida prototips ar tādu pašu nosaukumu parādījās 2022. gada vasarā.

Cupra Raval ieņems sākumlīmeņa elektromobiļa vietu zīmola hierarhijā. Zināms, ka tam būs pāris “dvīņu”, kas tiks ražoti ar Volkswagen un Skoda zīmoliem (visi minētie zīmoli, tostarp mātes Seat, ir daļa no VW koncerna). Jauno produktu trijotne aizstās Volkswagen E-Up, Skoda Citigo-e iV un Seat Mii Electric.

Iepriekš tika ziņots, ka Volkswagen un Skoda sākumlīmeņa elektromobiļu cena būs no 20 000 līdz 25 000 eiro. Tomēr Cupra uzsvēra, ka spāņu sporta zīmols tiek pozicionēts kā premium klases, tāpēc mums vajadzētu sagaidīt cenu paaugstinājumu. Paredzams, ka Raval cena sāksies no aptuveni 28 700 eiro.

Cupra Raval prototipa interjers
Ir zināms, ka jaunās Cupra pamatā būs Volkswagen modulārā platforma MEB+. Atgādināsim, ka UrbanRebel prototipa attālums starp asīm ir 2600 mm, šis parametrs ir aptuveni pa vidu starp ID.3 un e-Up riteņu bāzi. Paredzams, ka šis nelielais elektriskais krosovers ar piecu sēdvietu salonu piesaistīs Eiropas pilsētu iedzīvotājus, kurās ir šauras ielas un izveidota “zaļā” transporta infrastruktūra.

Oficiāla informācija par sērijveida Cupra Raval tehnoloģiju pagaidām nav pieejama. UrbanRebel prototips ir aprīkots ar vienu elektromotoru, kura jauda ir 226 ZS. Nav informācijas par akumulatora ietilpību, savukārt izstādes automobiļa maksimālais nobraukums ar vienu uzlādi ir 440 km. Lai paātrinātos no vietas līdz simtam, tam nepieciešamas 6,9 sekundes.

Cupra Raval un tās tuvāko radinieku ražošana tiek uzsākta uzņēmuma ražotnēs Martorelā (Spānija). Jaunā automobiļa ražošana sāksies 2025. gadā, Eiropas tirgū tas varētu būt pieejams 2026. gadā.

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Pievienojies un saņem svarīgākās Latvijas un pasaules ziņas!
Šis ir laiks, kad objektīva informācija par notiekošo ir svarīgāka nekā jebkad agrāk. Mēs jums sniegsim šādas ziņas. Apstipriniet savu vēlmi saņemt ziņas, nospiežot pogu "Pievienojies", un jūs nepalaidīsiet garām svarīgu informāciju par notiekošo Latvijā un pasaulē.
Pievienojies un saņem svarīgākās Latvijas un pasaules ziņas!
Šis ir laiks, kad objektīva informācija par notiekošo ir svarīgāka nekā jebkad agrāk. Mēs jums sniegsim šādas ziņas. Apstipriniet savu vēlmi saņemt ziņas, nospiežot pogu "Pievienojies", un jūs nepalaidīsiet garām svarīgu informāciju par notiekošo Latvijā un pasaulē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Tulkot »

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: