Daļai rīdzinieku pēdējo ziemu būs jātīra īpašumiem piegulošās ietves

0
(0)

Šī ziema būs pēdējā, kad daļai nekustamo īpašumu īpašnieku Rīgā būs jānotīra sniegs no īpašuma piegulošās ietves, šodien preses konferencē informēja Rīgas pilsētas izpilddirektors Jānis Lange.

Pagājušajā ziemā Rīgā centralizēti tika tīrītas ietves vēsturiskajā centrā, šoziem to darīs visā pilsētā 1. un 2.kategorijas ielās. Savukārt 2024./2025.gada ziemā pašvaldība centralizēti tīrīs ietves visās pilsētas ielās.

Lange informēja, ka kopumā pilsētas dienesti ziemai ir gatavi.

Kopumā tiks tīrītas ietves 1042 kilometru garumā un tam paredzēti 3,7 miljoni eiro.

Ietvju tīrīšanā plānots iesaistīt 51 tehnikas vienību, no kurām 11 ir pašvaldības, bet pārējās uzņēmuma “Hagberg” tehnikas vienības.

Lange atzina, ka nekustamo īpašumu īpašniekiem šīs ziemas sezonas sākums varētu būt mulsinošāks, jo nav noteikta konkrēta teritorija, kurā pašvaldība tīrīs ietves, jo tās tiks tīrītas visā vēsturiskajā centrā un pārējā pilsētā 1. un 2.kategorijas ielās.

Taču to, vai konkrētās ietves tiks tīrītas centralizēti var noskaidrot pašvaldības mājaslapā “riga.lv/lv/ziema”.

Šajā vietnē būs pieejama arī informācija par to, kuri ietvju posmi ir jau notīrīti, kur vēl tiks veikta tīrīšana un cita aktuālā informācija.

Ņemot vērā, ka centralizētā ietvju tīrīšana plānota lielākoties ar tehniku, Lange aicināja elektrisko skrejriteņu lietotājus būt atbildīgiem un braucamrīkus nenovietot ietvju vidū, bet gan maksimāli tuvu ietvju malām, lai netraucētu mehanizētu ietvju tīrīšanu.

Ņemot vērā, ka 2024./2025.gada ziemā Rīgas pašvaldība ietves tīrīs visās pilsētas ielās, šim mērķim paredzētā summa varētu palielināties līdz aptuveni septiņiem miljoniem eiro.

Kā ziņots, pērn pašvaldība nolēma trīs gadu laikā pāriet uz centralizētu ietvju tīrīšanu ziemā. Pagājušajā ziemā centralizēti tika tīrītas galvaspilsētas vēsturiskā centra ietves.

Līdzšinējā sistēma, ka īpašumiem piegulošās ietves tīra īpašnieki, esot bijusi netaisnīga un radījusi situāciju, ka vietām ir teritorijas, kas ir notīrītas, ir teritorijas, kas netiek tīrītas un tiek kaisīta sāls, bet ir vietas, kur netiek darīts nekas. Tādēļ pērn tika nolemts, ka sniegu no ietvēm tīrīs pati pašvaldība, pāreju veicot trijos gados.

Cik noderīgs bija šis raksts?

Noklikšķiniet uz zvaigznītes, lai to novērtētu!

Vidējais novērtējums 0 / 5. Balsu skaits: 0

Līdz šim nav balsis! Esi pirmais, kas novērtē šo ziņu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Tulkot »