Lasīšanas Laiks:36 Sekunde(-s)

2022. gada februārī, kad Vladimirs Putins Ukrainai izsludināja totālu karu, kaimiņvalsts Polija bija viena no pirmajām, kas nāca palīgā ukraiņiem, kuri bija spiesti pamest savas mājas un doties uz ārzemēm bombardēšanas draudu dēļ. Pēdējā gada laikā Polija ir uzņēmusi vairāk nekā 1,5 miljonus bēgļu no Ukrainas – vairāk nekā jebkura cita valsts Eiropā. Šobrīd valstī ir daudz brīvprātīgo iniciatīvu, ko organizē ne tikai varas iestādes, bet arī ieinteresētie krievi un paši ukraiņi.

“Meduza” īpašā korespondente Kristīna Safonova apmeklēja trīs Polijas pilsētas un noskaidroja, kā tur dzīvo bēgļi. Podkastā “Nedēļas teksts” viņa stāsta par patversmi “Krievi Ukrainai”, ko Pšemislas pierobežas pilsētā izveidojis krievs Georgijs Nurmanovs, un ukrainietes Nastjas Podorožnajas Krakovā uzsākto projektu “Martinka”, lai palīdzētu vardarbībā cietušajiem.

Avots: MEDUZA

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post ASV kodolbumbvedējs B-52H atkal lidoja 15 km no Krievijas un veica asu manevru 170 km no Sanktpēterburgas
Next post ASV izlūkdienesti uzskata, ka aiz uzbrukuma Nord Stream cauruļvadiem varētu stāvēt “proukrainisks grupējums”. Izmeklētāji atrada laivu ar sprāgstvielām