Daugavā pie Zeļķiem ūdens līmenis kāpis par vairāk nekā diviem metriem

author
1 minute, 17 seconds Read

Daugavā pie Zeļķu dzelzceļa tilta, kas atrodas starp Jēkabpili un Pļaviņām, ūdens līmenis pēdējā diennaktī cēlies par vairāk nekā diviem metriem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Svētdien plkst.7 ūdens līmenis Zeļķu novērojumu stacijā bija 6,91 metrs virs nulles punkta. Applūst palienes.

2013.gada aprīļa palos ūdens līmenis šajā vietā paaugstinājās līdz pat 8,34 metriem. Pēdējais augstākais ūdens līmenis bija 7,56 metri 2018.gada 18.janvārī.

Pie Pļaviņām ūdens līmenis turpina svārstīties un tas nav bīstami augsts. Pie Jēkabpils un augšpus pilsētas ūdens līmenis Daugavā lēnām pazeminās.

Ogres lejtecē ūdens līmenis pazeminās pie Ogresgala un svārstās Ogres pilsētā, kur ledus sablīvējuma dēļ applūst zemākās palienes un plkst.7 ūdens līmenis bija 2,23 metri virs novērojumu stacijas nulles atzīmes.

Arī citās upēs vietām ir ledus sablīvējumi, kas izraisījuši ūdens līmeņa kāpumu.

Visā valstī joprojām spēkā hidrologu izplatītais dzeltenais brīdinājums par augstu ūdens līmeni upēs, bet pie Daugavas Aizkraukles novadā un Jēkabpils novadā spēkā oranžās pakāpes brīdinājums.

Jau ziņots, ka hidrologu vērtējumā sarežģītākā situācija ir Pļaviņu ūdenskrātuvē un augšpus tās, kur lielu ledus sablīvējumu papildina jauni vižņi.

Līdzīgas ziņas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

%d bloggers like this:

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: