Daugavpilī no jūnija siltumenerģijas tarifs pieaugs par 6,4%

Loading

Daugavpilī no 1.jūnija siltumenerģijas tarifs būs 85,33 eiro par megavatstundu (MWh), kas ir par 6,4% vairāk nekā pašreiz, aģentūru LETA informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) pārstāvji.

SPRK ir izvērtējusi un apstiprinājusi AS “Daugavpils siltumtīkli” jaunu siltumenerģijas tarifu. Tarifu vērtēšanas gaitā panākts būtisks kopējo izmaksu samazinājums, salīdzinot ar sākotnējo tarifu projektu.

“Daugavpils siltumtīklu” aprīlī spēkā esošais gala tarifs bija 132,64 eiro par MWh (ar valsts atbalstu lietotājiem piemēroja 100,32 eiro par MWh). Savukārt no 1.maija komersants piemēroja zemāku siltumenerģijas tarifu – 79,88 eiro par MWh.

Iesniegtais tarifu projekts, kas stāsies spēkā no 1.jūnija, ir pilnais tarifu projekts, kur tiek pārbaudītas visas ar siltumapgādi saistītās izmaksas. Sākotnēji iesniegtais tarifs vērtēšanas gaitā var mainīties, kā tas bija “Daugavpils siltumtīklu” gadījumā. Līdz ar to, salīdzinot ar sākotnēji iesniegto tarifu projektu, SPRK apstiprinātajā tarifā kopējās siltumenerģijas izmaksas samazinātas par vairāk nekā pusi, bet tarifs – no sākotnēji aprēķinātajiem 196,74 eiro par MWh uz 85,33 eiro par MWh, kas ir samazinājums par 56,9%.

Lielākie izmaksu samazinājumi ir kurināmā izmaksām (62,2%), iepirktās siltumenerģijas izmaksām (98,1%) un elektroenerģijas izmaksām (49,1%), kas pamatā skaidrojams ar šo resursu cenu izmaiņām tarifu projekta izvērtēšanas laikposmā. Pozitīvi siltumenerģijas lietotājiem ir tas, ka atbilstoši SPRK Siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodikai jaunajā tarifā iekļautās izmaksas ir samazinātas par komersanta neparedzētajiem ieņēmumiem, kas aprēķināti par laika posmu no 2021.gada 1.aprīļa līdz 2023.gada 31.martam. Tas nozīmē, ka faktiskās pakalpojuma nodrošināšanas izmaksas šajā periodā ir bijušas zemākas par tarifā iekļautajām, un tāpēc turpmāko divu gadu laikā viena no 2023.gada jūnija par korekcijas apmēru tarifs ir samazināts.

“Daugavpils siltumtīkli” pilnā siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu projekta aprēķinu ar pamatojošiem dokumentiem iesniedza SPRK 2022.gada 17.oktobrī. Tarifa projekta iesniegšanas iemesls saistīts ar kurināmā, elektroenerģijas izmaksu pieaugumu tobrīd, kā arī būtiskām iepirktās siltumenerģijas apjoma izmaiņām.

SPRK, izvērtējot tarifu projektu un tarifu veidojošo izmaksu pamatojumu, pieprasot un saņemot nepieciešamo papildu informāciju un skaidrojumu, secināja, ka tarifs ir “Daugavpils siltumtīkli” siltumenerģijas apgādes pakalpojumu izmaksas.

SPRK norāda, ka ir divu veidu tarifu projekti – pilnā tarifu projektā iekļauto izmaksu izvērtēšana, kur tiek pārbaudītas visas ar siltumapgādi saistītās izmaksas, un komersantu pašu noteiktie tarifi (izdota atļauja komersantiem pašiem noteikt tarifus), ja mainās kurināmā vai iepirktās siltumenerģijas izmaksas, vai pārdotās elektroenerģijas ieņēmumi. Abos gadījumos tarifu projekti tiek iesniegti SPRK izvērtēšanai, to izvērtēšanas laiks ir atšķirīgs.

Pilno tarifu projektos iekļauto izmaksu izvērtēšanas un lēmuma pieņemšanas kopējais termiņš ir 120 dienas. Ja izvērtēšanas gaitā ir nepieciešams saņemt no komersanta papildu informāciju, SPRK lūdz to iesniegt. Brīdī, kad informācija ir pieprasīta un kamēr tā no komersanta nav saņemta pilnā apjomā, tarifu projekta izskatīšanas termiņš ir apturēts, bet tas atsākas, kad komersants visu lūgto informāciju ir iesniedzis SPRK. Tas nozīmē, jo ilgāk komersants gatavo papildu informāciju un to iesniedz SPRK, jo vēlāk tarifi tiek apstiprināti.

Kopumā SPRK 2.maijā izskatīšanā ir vairāk nekā 30 pilno siltumapgādes tarifu projektu Latvijā. 

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Pievienojies un saņem svarīgākās Latvijas un pasaules ziņas!
Šis ir laiks, kad objektīva informācija par notiekošo ir svarīgāka nekā jebkad agrāk. Mēs jums sniegsim šādas ziņas. Apstipriniet savu vēlmi saņemt ziņas, nospiežot pogu "Pievienojies", un jūs nepalaidīsiet garām svarīgu informāciju par notiekošo Latvijā un pasaulē.
Pievienojies un saņem svarīgākās Latvijas un pasaules ziņas!
Šis ir laiks, kad objektīva informācija par notiekošo ir svarīgāka nekā jebkad agrāk. Mēs jums sniegsim šādas ziņas. Apstipriniet savu vēlmi saņemt ziņas, nospiežot pogu "Pievienojies", un jūs nepalaidīsiet garām svarīgu informāciju par notiekošo Latvijā un pasaulē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Tulkot »

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: